Çavdar Tarlasındaki Asi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Çavdar Tarlasındaki Asi (Rebel In The Rye) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi yorumları, incelemesi, IMDb puanı, 2 var mı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Çavdar Tarlasındaki Asi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Çavdar Tarlasındaki Asi (Rebel In The Rye) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi yorumları, incelemesi, IMDb puanı, 2 var mı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

24 Ocak 2017‘de Sundance Film Festivali‘nde gösterime giren 8 Eylül 2017’de ise vizyona giren ABD yapımı biyografi, dram ve romantik türündeki filmdir. Film Türkiye’de 6 Ekim 2017’de vizyona girmişti. Filmin yönetmenliğini Danny Strong yaparken, senaryosunu Danny Strong, Kenneth Slawenski kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Nicholas Hoult, Zoey Deutch, Kevin Spacey, Sarah Paulson, Brian d’Arcy James ve Victor Garber gibi isimler yer alıyor. Toplam 1 saat 46 dakikadan oluşan film, IMDb‘de 8 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 6,7‘lik puana sahip olabildi. Filmin orjinal adı Rebel In The Rye‘dir.

Çavdar Tarlasındaki Asi konusu

Filmin konusu, dünya edebiyatının baş yapıtlarından olan ‘Çavdar Tarlasındaki Çocuklar” romanının yazarı J.D. Salinger’in hayatını konu ediyor. Yazarın hem kariyeri, hem gençlik yılları hem de kendisine ağır bir travma yaşatan İkinci Dünya Savaşı sırasında cephede verdiği mücadele anlatılıyor. Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan film, hem Salinger’ın kariyerinin hem de dünya edebiyatının başyapıtlarından Çavdar Tarlasındaki Çocuklar romanını yazışı ekseninde yazarın gençlik yıllarını ve pek de fazla bilinmeyen, ancak kendisine ağır bir travma kazandıran 2. Dünya Savaşı sırasında cephede geçirdiği günleri anlatıyor.

Çavdar Tarlasındaki Asi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda, Nicholas Hoult, Zoey Deutch, Kevin Spacey, Sarah Paulson, Brian d’Arcy James ve Victor Garber gibi isimler yer alıyor.

Nicholas Hoult – J. D. Salinger,
Zoey Deutch – Oona O’Neill,
Kevin Spacey – Whit Burnett,
Sarah Paulson – Dorothy Olding,
Brian d’Arcy James – Giroux
Victor Garber – Sol Salinger,
Hope Davis – Miriam Salinger,
Lucy Boynton – Claire Douglas
James Urbaniak – Gus Lobrano
Adam Busch – Nigel Bench
Jefferson Mays – William Maxwell
Bernard White – Swami Nikhilananda

Film yorumları

içinde glass ailesine dair bir öykünün de yer aldığı beş kitabının, 2015’te yayımlanmasını vasiyet ettiği iddia edildiğinden bu film anısına ihanet midir, emin değilim. fakat hayattayken bu filmi izleyip küçücük bir hataya öfkelenecek, kırılacak bir salinger fikri içimi yaksa da, merakla takip edeceğim.

  • time traveler bird / Ekşi Sözlük

mektuplarına günlüklerine varana kadar nasıl çatır çutur kafka okuduysak, salinger’ın hayattayken yayımlanmamış bir satırı çıkarsa ortaya onu da okuyacağız, hakkında çekilen belgeselleri, filmleri de izleyeceğiz.

  • cibenek / Ekşi Sözlük

benim salinger’ın daha çok filmin vasatlığına kızacağına inandığım film. her tarafı klişe bir film olmuş. kendini izletiyor mu, izletiyor. sıkıcı mı, kesinlikle değil. salinger’ın hikayesini klasik bir hollywood anlatısı içerisinde anlatmak dışında en ufak çabası var mı? nope. çok heyecanlanmadan evde izlemek en temizi sanıyorum.

  • lorelai gilmore / Ekşi Sözlük

gönülçelen diye de çevrilebilen romanın yazarı salinger’in hayatını konu alan festival filmi. film idare eder, kitap satışına etkisine falan hiç girmeyeceğim.

  • cukkafalijaponaskeri / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.