Nuh Tepesi Filmi Yorumları ve Sosyal Medya Tepkileri

Nuh Tepesi filmi yorumları, konusu, oyuncuları, ekşi, Netflix, izle, nereden izlenir, cast, film izle, fragman, yönetmen, sinemalar, BluTV gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

06.04.2021
Nuh Tepesi Filmi Yorumları ve Sosyal Medya Tepkileri

Nuh Tepesi filmi yorumları, konusu, oyuncuları, ekşi, Netflix, izle, nereden izlenir, cast, film izle, fragman, yönetmen, sinemalar, BluTV gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Başrolünde usta oyuncu Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir ve Özge Özpirinçci’nin yer aldığı bir Cenk Ertürk filmi Nuh Tepesi son zamanların en çok konuşulan Türk filmlerinden biri oldu. Vizyon girdiği yıl ödüllere doymayan film uluslararası platformlar tarafından da ödülle döndü. Konusundan, oyuncularına, yönetmeninden kurgucusuna kadar her anlamda bambaşka bir yapıt olan Nuh Tepesi filmi yorumları da oldukça merak ediliyor. İzleyenlerin öve öve bitiremediği film hakkında neler söylendi gelin birlikte göz atalım.

Nuh Tepesi Film Konusu

Filmin konusu, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu ediyor. Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul’dan memleketleri Bursa’ya doğru yola koyulur. Ömer’in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir. Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllardır birbirlerini görmeyen baba oğulun itiraflar silsilesine dönüşecektir.

Nuh Tepesi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Nuh Tepesi Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Ali Atay kimdir? Hayatı – Kariyeri – Filmleri

Nuh Tepesi Ekşi Yorumları

“haluk bilginer ve ali atay’ın masum dizisinde tadı damağımızda kalan performansının devamı olması açısından yüzümüzü güldüren sinema filmi. bir de araları açık baba oğulu oynuyorlarmış ki üff tadından yenmez diyorum. filmin yıldızlar geçidi kadrosu göz önüne alınınca yükse gişe başarısı elde edecektir.”

  • esnafogluesnaf

“senaryosunu ve yönetmenini başarılı bulduğum film. bununla birlikte casting çok çok daha iyi olabilirdi. bilginer ve atay zaten ne rol versen iyi oynuyor ama diğer rollerin oyuncu seçimleri epey kötü olmuş. özellikle elif ve imam karakterlerini kim, hangi akla hizmet seçmiş gerçekten şaşırdım. görüntüleri bağlama hiç oturmamış. iyi oynamışlar kesinlikle onda bir sorun yok ama o rollere gidecek tipte değiller.. yine de iyi film. hele ilk uzun metraj için çok iyi film.”

  • disibalporsugu

“film ilk 15 dakikadaki hızıyla devam etse ülkede gündem olurdu. türk gibi başlamış ama tüm gazı da orada almış maalesef. o bakkalın içindeki çelişki biraz daha sürse bugünün türkiyesini anlatan baş yapıt olabilir.

tanım: ilk 3 günü filmi ben de sevdim ama sonra bozdu”

  • nusretnesin

“iyi, güzel film ama sonu, -bitti mi yani? dedirtmiştir.”

  • iyi denemeydi moliere

“ali atay’ın duygularıma tercüman olduğu, akrabanın insanın hayatının içine nasıl sıçtığını çok güzel izah eden, çok beğendiğim bir filmdir.”

“bu tarz filmlerde herşey çözülsün istiyoruz. kim neden gitmiş. kim neden kendini suçluyor. kimin kimlerle yolu kesişmiş vs vs.
ama bu filmlerin sonunda, gerçek hayatta da olduğu gibi hikayemiz ile yok olup gidiyoruz mesajı beni çok etkiliyor”

  • pencere kenari olsun lutfen

“bazı filmleri konusu, aksiyonu yürütür. bazısını da çekimleri, diyalogları yürütür.
bu filmin konusu çok merak uyandırmadı bende.
ama sıradan bi konunun iyi işlenmesi çok hoşuma gitti.”

  • inglorcarnesir

“görüntü yönetmeni iyi iş çıkartmış. diyaloglar ve oyunculuk çok sağlam. filmi beğendim.”

  • corneillus
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.