Nuh Tepesi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Nuh Tepesi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Nuh Tepesi filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix, Ödülleri, fragmanı, zile gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

06.02.2020
Nuh Tepesi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Nuh Tepesi (Noah Land) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix, Ödülleri, fragmanı, zile gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Cenk Ertürk’ün yönetmenliğinde Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür, Hande Doğandemir gibi isimleri bir araya getiriyor. Film Adana Altın koza film festivali’nde en iyi film, en iyi yönetmenlik dallarında ödül kazandı. Film, 28 Şubat 2020’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Ayrıca film Tribeca film festivalinde de görücüye çıkacak. Türk Alman ortak yapımı olan filmin senaryosunu Cenk Ertürk yaparken, yapımcılığını ise yine Cenk Ertürk ile birlikte Alp Etürk yapıyor .Filmin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Haluk Bilginer, Arin Kuşaksızoğlu, Mehmet Özgür ve Hande Doğandemir gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 7,4‘lük puana sahip oldu. Film Nisan 2021 itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Nuh Tepesi filmi konusu

Filmin konusu, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu ediyor. Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul’dan memleketleri Bursa’ya doğru yola koyulur. Ömer’in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir. Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllardır birbirlerini görmeyen baba oğulun itiraflar silsilesine dönüşecektir.

Nuh Tepesi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Haluk Bilginer, Arin Kuşaksızoğlu, Mehmet Özgür ve Hande Doğandemir gibi isimler yer alıyor

Ali Atay – Ömer
Haluk Bilginer – İbrahim
AArin Kuşaksızoglu – Ahmet
Mehmet Özgür – Cevdet
Hande Doğandemir – Elif
Kerem Alp Kabul – Cevdet Yegen 1
Ismail Ay – Ilçedeki Çayci
Hüseyin Taş – Köydeki Çayci
Murat Deniz – Arsiv Memuru
Murat Dada – Kaymakam
Hakan Öztaş – Komiser
Cantürk Çolak – Çaycını Oğlu
Oguzhan Ayaz – Komutan

Nuh Tepesi filmi vizyon tarihi

Dram türündeki film özellikle Ali Atay ve Haluk Bilginer’in gösterdiği performans ile dikkat çekeceği düşünülüyor. Festivallerde gösterilen film 28 Şubat 2020’de vizyona girmişti.

Nuh Tepesi filmi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR