John Adams Dizi | Konusu | Oyuncuları | HBO Dizileri

John Adams Dizi, konusu, cast, oyuncuları, karakterleri, 2020, HBO dizileri, IMDb, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

John Adams Dizi | Konusu | Oyuncuları | HBO Dizileri

John Adams Dizi, konusu, cast, oyuncuları, karakterleri, 2020, HBO dizileri, IMDb, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

16 Mart 2008’de yayınlanmış olan HBO yapımı dizidir. Toplam 7 bölümden oluşan mini dizi, 20 Nisan 2008’de yayınlanan final bölümü ile ekranlara veda etti. Biyografik, Tarihi ve Drama kategorilerinde yer alan yapım, IMDb‘de 27 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,5’lik puana sahip oldu. Dizinin yönetmenliğini Tom Hooper üstlenirken senaryosunu Kirk Ellis üstleniyor. Dizinin kadrosunda Paul Giamatti, Laura Linney, David Morse, Clancy O’Connor, Sarah Polley ve Sarah Polley gibi isimler yer alıyor. Yapım 60. Primetime Emmy Ödülleri’de toplamda 23 adaylık elde etmiş ve o yıl en fazla ödüle aday gösterilen yapım olmuştur.

John Adams kimdir?

John Adams Amerikan Bağımsızlık Savaşının önde gelen isimlerinden biridir. Boston merkezli Massachusetts kolonisinin ünlü avukatlarından biriydi ve İngiltere’den ayrılmayı savunan görüşleriyle tanınırdı. 1774’te Amerika’daki 13 İngiliz kolonisinin kurduğu Kıta Kongresi’nde Massachussets temsilcisiydi. 4 Temmuz 1776 tarihli Bağımsızlık Bildirgesi’nin yazılmasına katkıda bulunan isimlerden birisidir.

John Adams Dizi Konusu

Dizinin konusu, David McCullough’un Pulitzer Ödüllü biyografisinden uyarlanan bu yedi bölümlük gösterişli mini dizi, 1770 Boston Katliamı’ndan Avrupa’da büyükelçi olarak geçirdiği yıllara kadar Kurucu Baba John Adams’ın hayatını anlatıyor, ardından başkan yardımcısı ve Amerika Birleşik Devletleri, 4 Temmuz 1826’da ölümüne kadarki geçen süre işleniyor.

John Adams Dizi Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda Paul Giamatti, Laura Linney, David Morse, Clancy O’Connor, Sarah Polley ve Sarah Polley gibi isimler yer alıyor.

Paul Giamatti – John Adams
Laura Linney – Abigail Adams

David Morse – George Washington
Clancy O’Connor – Edward Rutledge
Sarah Polley – Abigail “Nabby” Adams (Smith)
Rufus Sewell – Alexander Hamilton
Justin Theroux – John Hancock
Tom Wilkinson – Benjamin Franklin
Danny Huston – Samuel Adams
Stephen Dillane – Thomas Jefferson
Ebon Moss-Bachrach – John Quincy Adams
Madeline Taylor – Young Abigail “Nabby” Adams
Steven Hinkle – Young John Quincy Adams
Andrew Scott – Colonel William S. Smith

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.