Joseon Exorcist Dizi | Konusu | Oyuncuları | Kore dizileri

Joseon Exorcist dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Kore dizileri, 2.sezon olacak mı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Joseon Exorcist Dizi | Konusu | Oyuncuları | Kore dizileri

Joseon Exorcist dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Kore dizileri, 2.sezon olacak mı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

22 Mart 2021‘de yayınlanmaya başlayan 2021 Güney Kore yapımı dizidir. Toplam 32 bölümden oluşan dizi, 18 Mayıs 2021 yılında yayınlanan bölümü ile yayın maratonunu tamamlayacak. SBS tarafından yayınlanan dizinin yönetmenliğini Shin Kyung-Soo üstlenirken, senaryosunu Park Kye-Ok kaleme alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Jung Hye-Sung, Keum Sae-Rok, Lee Yoo-Bi, Seo Young-Hee, Min Jin-Woong ve Moon Woo-Jin gibi isimler yer alıyor. Dizi ayrıca Chosun Gumasa, Joseon Gumasa adı ile de biliniyor. Dizinin bölümleri 35 dakikalık süreden oluşuyor.

Joseon Exorcist konusu

Dizinin konusu, kötü bir ruhla mücadele eden Joseon Kralı Taejong’un (Kam Woo-Sung) etrafında dönmektedir. Kral Taejong, veliaht prens olduğu dönemde, ülkenin kuzeyinde devriye gezerken insanlara hükmetmek isteyen kötü bir ruhla karşılaşır ve kötü ruhu mühürlemeyi başarır. Ancak Kral olduktan sonra kötü ruh Joseon topraklarında yeniden dirilir. Joseon Hanedanlığının Kralı Taejong, Veliaht prens olduğu dönemde Lee Bang-Won adı ile bilinmekteydi ve o dönemde kötü bir ruhu alt etmeyi başarmıştı. Tahta geçtikten sonra Taejong ismini aldı. Kral Taejong, babasının Joseon Hanedanlığını kurmasına yardım ettiği için kendisi ile gurur duymaktadır. Ancak Joseon’un kuruluşu sırasında bu kadar çok insanı öldürmekten de ağır bir suçluluk duymaktadır. Soğukkanlı ama güçlü bir kraldır. Kralı Taejong’un (Kam Woo-Sung) oğlu Prens Chungnyeong, Onun tek ilgi alanı bilimdir. Aniden ortaya çıkan ve kötü ruhun neden olduğu bir krizle karşı karşıya kalır. Joseon halkını korumak için kötü ruha karşı savaşamaya başlar.

Joseon Exorcist oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Jung Hye-Sung, Keum Sae-Rok, Lee Yoo-Bi , Seo Young-Hee, Min Jin-Woong ve Moon Woo-Jin gibi isimler yer alıyor.

Jung Hye-Sung – Moo-Hwa
Keum Sae-Rok – Hye-Woom
Lee Yoo-Bi – Eo-Ri
Seo Young-Hee – Kraliçe Wonkyung
Min Jin-Woong – Yang-Chun
Moon Woo-Jin – Prens Kangnyeong
Seo Dong-Won – Marco
Oh Eui-Shik – Ji Gyeom
Kim Pub-Lae – Wang Yoo
Han Kyu-Won – Hong Min-Je
David McInnis – Nicholas
Choi Moo-Sung – Mak Chi
Min Sung-Wook – Park Seo-Bang
Park Seo-Yeon – Chae-Yi

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.