Journeyman Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Journeyman Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Journeyman film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, trt 2 filmleri, kaç yapımı, hangi ülke filmi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

23.02.2021
Journeyman Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Journeyman film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, trt 2 filmleri, kaç yapımı, hangi ülke filmi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

12 Ekim 2017‘de Londra Film Festivali’nde ilk olarak gösterime giren İngiliz yapımı filmdir. Toplam 92 dakikadan oluşan film, Paddy Considine tarafından yönetildi. Filmin başrolünde yer alan Considine aynı zamanda senaryoyu da kendisi yazmıştır. Müziklerini Harry Escott‘un yaptığı film, 30 Mart 2018’de sinemalarda gösterime girdi. Filmin oyuncu kadrosunda Paddy Considine, Jodie Whittaker, Anthony Welsh, Paul Popplewell ve Tony Pitts gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 3 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,1‘lik puana sahip oldu.

Journeyman konusu

Filmin konusu, Dünya orta siklet boks şampiyonu olan Matty Burton, artık kariyerinin sonuna gelmiştir. Burton, son maçının parasını alıp artık oyundan çıkması gerektiğine karar verir. Hayatta tek bir amacı vardır, o da eşi Emma ve gelecekti kızları Mia’ya güvenli bir hayat sağlamaktır. Fakat hayatın Matty için başka planları vardır. Andre Bryte ile yaptığı dövüş eve dönen Matty, aniden yere yığılır. Yığılmasının nedeni vücudunun yediği yumruğa gösterdiği gecikmiş tepkidir. Bir süre komada yaşam savaşı veren Matty, asıl mücadeleyi komadan çıktıktan sonra verecektir. Hafıza kaybına uğrayan ve kişiliği eskisinden bambaşka olan Matty, parçalanan hayatını tekrar bir araya getirmeye çalışacaktır.

Journeyman oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Paddy Considine, Jodie Whittaker, Anthony Welsh, Paul Popplewell ve Tony Pitts gibi isimler yer alıyor.

Paddy Considine – Matty Burton
Jodie Whittaker – Emma Burton
Anthony Welsh – Andre Bryte
Paul Popplewell – Jackie
Tony Pitts – Richie
Kell Brook – Steve Bunce

Film yorumları

beni aglatma noktasina getirmis filmdir.

uzun zamandir bu kadar hüzünlenmemistim, erkekleri aglatan filmler listesine girebilir.

basrol oyuncusu gönül oscarimi aldi.

  • n8 / Ekşi Sözlük

bütün klişe dramlar üst üste yığıp “ağlayın ulan!” diyen ve sonunda başarılı olan film.

  • yuzyil uyuyan uykucu / Ekşi Sözlük

artık emekliliği gelmiş şampiyon bir boksörün ringde kazanıp evde nakavt olması ve akabinde yaşamsal aktivitelerini ve hafızasını kaybedip bir çocuğa dönmesini ve tekrar normalleşmeye çalışmasının konu alındığı bir film.

sevgi, dostluk ve pişmanlıklara ait duygusal sahnelere sahip. bana kalırsa 10 üzerinden 6-7 aralığında not verilebilir.

  • orukayu / Ekşi Sözlük

Filmin fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.