Kardeşler (Türk Filmi) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

10.10.2021
Kardeşler (Türk Filmi) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kardeşler filmi konusu, oyuncuları, yorumları, ekşi, imdb, 2018, karakterleri, trt 2, müziği, türk, fragman, Ömür Atay gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Yönetmen ve senarist koltuğunda Aşk Meydan Savaşı ve Bir İstanbul Masalı gibi dizilerin yönetmeni Ömür Atay’ın oturduğu 2018 yapımı filmdir. Türkiye, Almanya ve Bulgaristan ortak yapımı olan filmin ilk gösterimi 2 Temmuz 2018 tarihinde yapıldı. Yayınlandığı yıl film 30.Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Görüntü Yönetmeni dalında 2 ödüle, Nuremberg Film Festivali ve Close: Up Reykjavik Film Festivali’nde En İyi Film dalında ödüllere layık görüldü.

Dünya prömiyerini 53. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde yaptı. Film, kız kardeşini namus cinayeti işleyerek öldüren Ramazan ve yaşı küçük olduğu için cinayeti üstlenen küçük kardeşi Yusuf’un hikâyesine odaklanmaktadır. Filmde başrolleri Yiğit Ege Yazar, Caner Şahin ve Gözde Mutluer paylaşıyor. Toplamda 1 saat 43 dakikadan oluşan film imdb’de 5,9 puana sahip.

Kardeşler (Türk Filmi) Konusu

Kardeşler, işledikleri cinayetle birbirlerinin kaderini yaşamak zorunda kalan iki kardeşin hikayesini konu ediyor.

Yusuf’un ailesinin aldığı karar, hem onun hem de ağabeyi Ramazan’ın hayatının değişmesine neden olur. Aile, kızlarının öldürülmesini emretmiştir ve Yusuf ‘un da verilen karar doğrultusunda kız kardeşini tuzağa düşürmesiyle, Ramazan kardeşini öldürür. İşlediği cinayet sonucu Ramazan’ın hapse girmesi gerekmektedir fakat Yusuf’un yaşı küçük olması ona ceza indirimi sağlayacağından, suçu üstlenerek abisi Ramazan’ın yerine hapse girer. Dört yıl hapiste kalan Yusuf, şartlı tahliye olunca ailesi ile tekrar bir araya gelir. Özgürlüğüne kavuşan Yusuf, çektiği vicdan azabı ile bu sefer de dışarıda hapis hayatı yaşar. İki kardeşin hayatına giren Yasemin, geçmişte yaşanan ve sır gibi saklanan cinayeti öğrenir. Yasemin de artık Yusuf gibi aile için büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Siyah Elmaslar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kardeşler Oyuncuları

Filmde başrolleri Yiğit Ege Yazar, Caner Şahin ve Gözde Mutluer paylaşıyor.

Karakterleri

Ege Yazar – Yusuf
Caner Sahin – Ramazan
Gözde Mutluer – Yasemin
Cem Zeynel Kiliç – Başgardiyan / Warden
Ozan Çelik – Hoca / Hodja
Ebru Ojen Sahin – Bardaki Kadin / Woman at Bar
Yigit Çakir – Hasp
Nihal G. Koldas – Anne / Mother
Mürtüz Yolcu – Amca / Uncle
Cankat Aydos – Vedat
Erol Afsin – Arkadas / Friend
Onur Dikmen – Denetçi / Officer
Batuhan Karabatak – Servet
Teodor Kaan Bezen
Ferhat Teymur – Ferhat

Fragman

Kardeşler Filmi Yorumları

memleketin şiddet dolu tarihinden 1 kesit. aile içindeki şiddete ve özgürlük sorununa bakış…

başka 1 açıdan “sivas” filmi gibi de hissettim..

  • kargalarken

sanırsın ortadoğuda hiç yusuf yok! yusuf’un kardeşleri, yusuf’un kardeşleri’ne karşı. doğru koymak gerek, hiçbir ortadoğulu devlet değil, hiçbirimiz yusuf değiliz.

  • ibisile

sürekli rahatsızlık veren bir hissiyatı vardı filmin. duyguların açıkça ifade edilmediği, sessizliğin hakim olduğu, kimsenin bireyselleşemediği, belki de buna izin verilmediği, suçluluklarla, kendini feda etmeyle, başkasının hayatının hiçe sayıldığı, çocuğa, çocukluğa asla önem verilmediği, başkasının daha kolay suçlanır olduğunun gösterildiği film. aynı ailede doğanların ne kadar farklı olabileceği ve bu da bireyin güçlülüğüne dair bir hatırlatma oldu. ailemizi seçemeyiz, ailenin etkilerini özellikle küçükken öngöremeyip engelleyemeyiz fakat birey olarak bunları kaldırabilecek güç var, kiminde daha çok.

  • feridelemme

güzel bir film. ama oldukça gerilimli ve izleyeni devamlı huzursuz edici bir kurgusu olduğunu da belirtmeliyim

  • fevri
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.