Siyah Elmaslar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Siyah Elmaslar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

10.10.2021
Siyah Elmaslar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Siyah Elmaslar (Diamantes negros) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, IMDb puanı, trt 2, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

12 Haziran 2014‘de vizyona giren İspanya ve Portekiz ortak yapımı filmdir. Toplam 1 saat 38 dakikadan oluşan film, dram ve spor türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Miguel Alcantud üstlenirken, senaryosunu da yine Miguel Alcantud kendisi kaleme aldı.

Film IMDbde 6,5‘lik puana sahip oldu.

Film Türkiye’de TRT 2 tarafından yayınlanırken, çekimleri ise İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirildi.

Filmin orijinal adı: Diamantes negros

Siyah Elmaslar konusu

Filmin konusu, Diamantes Negros, profesyonel futbolcu olarak yoksulluktan kurtulma hayallerinin peşinden gitmeye ikna edildikten sonra İspanya’ya gelen Malili iki gencin çıktığı uzun yolculuğu anlatıyor.

Siyah Elmaslar oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Setigui Diallo, Hamidou Samaké, Carlo D’Ursi, Carlos Bardem, Guillermo Toledo ve Santiago Molero gibi isimler yer alıyor.

Setigui Diallo – Amadou
Hamidou Samaké – Moussa
Carlo D’Ursi – Pablo
Carlos Bardem – Ramón
Guillermo Toledo – Alfonso
Santiago Molero – Palacios
Alassane Diakité – Ousmane
Victor Gonçalves – Campos
Raúl Tejón – Sebastián
Jorge Araújo – Robert
Ismaël N’Diaye – Seydou
Habitatou Mallé – Madre Amadou
Wassa Touré – Kadiatu

Film yorumları

“ispanyol yönetmen miguel alcantud’un üçüncü uzun metraj filmi olan ‘diamantes negros’ avrupa liglerinde top koşturan afrikalı futbolcuların nasıl birer modern-zaman kölesi haline dönüştüğünü eleştirel bir bakış açısıyla ortaya koyuyor. film, ilk kez gösterime girdiği malaga film festivali’nden bir adet ödül almayı da başardı. ispanya ve portekiz ortak yapımı olan filmin ispanya için gösterim tarihi 27 kasım 2013 olarak belirlenmiş. ancak filmi türkiye’de ne zaman izleme şansı bulabiliriz bilinmemekte.

hikaye malili iki futbolcunun (setigui diallo ve hamidou samaké) avrupa’ya getirilmesi etrafında dönüyor. afrika’dan avrupa’ya getirilen futbolcular atlantikötesi köle ticareti ile kıyaslanıyor. iki genç adam menajerler ve gözlemciler vasıtasıyla avrupa’da kendilerini büyük bir zenginliğin beklediği yalanıyla kandırılıyorlar. hayallerin kabusa dönüşmesi ise çok fazla zaman almıyor. ailelerinden ve arkadaşlarından koparılan bu iki genç adam o ana karşılaşmadıkları ağır bir yükün altında buluyorlar kendilerini: rekabet! filmde, fıfa tarafından yasaklanan bir uygulamadan da bahsediliyor. 18 yaşını doldurmamış ve ab pasaportuna sahip olmayan hiçbir futbolcu avrupa kulüplerinin altyapı kadrolarında yer alamıyor. bu yasağı delmek için avrupa’nın kalburüstü kulüplerinin başvurduğu bazı yöntemler de filme konu ediliyor: sahte öğrenim hayatları, sahte iş sözleşmeleri, sahte pasaportlar vs. yollarla afrikalı futbolcular ‘ithal’ ediliyor.

film türkiye’de vizyona girer mi bilinmez ama alternatif kaynaklar vasıtasıyla da olsa mutlaka izlenmesi gereken bir film olduğu kanısındayım. filmin fragmanı ve konusu insanı hayatından bir buçuk iki saatini bu çalışmaya ayırmak için teşvik ediyor. şimdiden iyi seyirler.”

  • sabirtasiyazar / Ekşi Sözlük

ispanya’ya profesyonel futbolcu olmak için gelen afrikalı gençlerin hikayesini anlatan miguel alcantud filmi.

trailer ben iyi bir filmim diye bagirmakta…

  • berci kristin / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.