Kurtuluş Hattı Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi - Yorum Güncel

Kurtuluş Hattı Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

14.05.2022
Kurtuluş Hattı Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Kurtuluş Hattı filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, imdb, 2022, fragman, başrolü, yönetmeni, nerede çekildi, bütçe, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Kurtuluş Hattı, Milli Mücadele döneminde mücadelenin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesinin anlatıldığı dram ve tarihi temalı sinema filmidir. Yönetmen koltuğunda oturan Selman Kayabaşı, filmin senaryosunu da kaleme aldı. Başrollerini Gülsüm Ali ve Yusuf Aytekin’in paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Emin Gürsoy, Benian Dönmez, Nizam Namidar, Kaan Turgut, Hamdi Erdoğan, Aybike Turan gibi önemli oyuncularda bulunuyor.

Atatürk’ün Nutuk’ta “Kendisine teşekkür etmeyi milli ve vatani bir görev olarak görüyorum.” dediği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenen film güçlü oyuncu kadrosu ve yaşanmış hikayesiyle 13 Mayıs’ta izleyicisi ile buluşacak.

Kurtuluş Hattı Filmi Konusu

Milli Mücadele’nin ilerleyişini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesi… İstanbul’la Anadolu arasındaki bağı kesmek isteyen işgal kuvvetlerine karşı vatan sevdalısı bir grup gizli bir operasyon yürütür. Cepheden evine yeni dönen ve yıllardır hasretini çektiği sevdiğine, Hilal’e kavuşmak isteyen Hamdi, hiç beklemediği durumlarla yüzleşmek zorunda kalır. Atatürk’ün Nutuk’ta özellikle teşekkür ettiği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenen sarsıcı bir hikaye…

Kurtuluş Hattı Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda “Gönül Dağı”, “Diriliş” ve “Payitaht Abdülhamid” gibi dizilerde rol alan Gülsüm Ali yer alıyor. Filmde “Atatürk” rolünde Serkan Şenalp’i, “Mehmet Akif Ersoy” rolünde ise Emin Gürsoy’u izleyeceğiz. Filmde Poyraz Ar, Yusuf Aytekin, Kenneth James Dakan, Alex Dawe, Benian Dönmez, Hamdi Erdogan, Nizam Namidar, Aybike Turan ve Kaan Turgut gibi isimlerde rol alıyor.

Karakterleri

Gülsüm Ali – Hilal

Poyraz Ar – Asım

Yusuf Aytekin – Hamdi

Kenneth James Dakan

Alex Dawe

Benian Dönmez – Nazife Ana

Hamdi Erdogan – Cemal

Emin Gürsoy – Mehmet Akif

Nizam Namidar – İhsan

Serkan Şenalp – Atatürk

Aybike Turan – Seher

Kaan Turgut – Faron

Film Fragmanı

Kurtuluş Hattı Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Gerçek bir hikayeden esinlenilen “Kurtuluş Hattı” filmi 13 Mayıs 2022’de vizyona girecek.

Kurtuluş Hattı Film Yorumları

Film güzele benziyor. Ama bir tane bile tanınmış yüz yok. Bu yüzden birak filmi fragman bile az izlenilir. Bu filmin çok yer de reklami yapılmalı. Fragmandan kimin hikayesi olduğunu da anlayamadik. Konusu: Atatürk’ün Nutuk’ta teşekkür ettiği tek sivil olan Hamdi Martonaltı’nın hikayesi. Hamdi Martonaltı herkes tanımaz. Atatürk ona soy ismini vermiştir. İstanbul işgalini telgraf haber verdiği için. İşgal 16 Mart 1920

Celty Sturluson

Osmanlı dizileri hiç izlemedim ama reklamlarda görmek bile sıkmıştı. İyi oldu böyle bir film. Yakın tarih bugünü anlamak için daha önemli ve daha iyi bilinmesi gerek.

Nazlı Can

fragman sönük kalmış sinemada etkisi olmaz pek ama tv kanallarının özel flimleri oluyor onlar icin güzel iş oyuncular tanıdık olsada fragman etki yapacak birşey degil bu flim şuanki fragmandaki haliyle payitaht abdülhamid gibi duruyor cünkü cogu oyunca oradan olunca o izlenimide veriyor atatürkle ilgili flimleri dizileri devlete yakın kişiler yazınca pek iyi birşey cıkmıyor cünkü onlar osmanlı tarzı dizileri daha iyi yazıyorlar

Hasan Saltık

Bu içeriklerimizi de sevebilirsiniz;

The Bağcılar Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.