Leyla ile Mecnun Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Leyla ile Mecnun dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, ilk fragmanı, ne zaman başladı, kaç bölüm, kaç sezon, nerede yayınlanıyor, neden bitti, Leyla The Band hakkında, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den bulabilirsiniz.

Leyla ile Mecnun Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Leyla ile Mecnun dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, ilk fragmanı, ne zaman başladı, kaç bölüm, kaç sezon, nerede yayınlanıyor, neden bitti, Leyla The Band hakkında, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

9 Şubat 2011‘de TRT 1‘de yayınlanmaya başlayan ve yayınlandığı her bölümü ile daha da fenomen olan yerli dizidir. Türk kült dizileri arasından her zaman sayılan dizi, Toplam 3 sezon ve 103 bölümden oluşuyor. Dizi 2013 yılında Gezi Parkı eylemlerinde dizi ekibinin yer alması nedeniyle TRT tarafından 4.sezon onayı verilmesine rağmen iptal edilmesi sonrası iptal edildi. TRT’ye 4.sezon 1.bölüm bölümünü çeken ekip iptal sonrası dizinin devamı niteliğinde Ben de Özledim dizisini çekti. Ancak dizi 13 bölüm sürdü ve sona erdi. TRT dizinin final bölümünün yayınlandığı gün 104. bölümü yayınlaması ile tepki çekmişti. Dizi 17 Haziran 2013‘te final yaptı. Dizinin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Köksal Engür, Melis Birkan ve Ege Tanman gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb‘de 88 bin kişi tarafından oylandı ve 9,1‘lik kayda değer yüksek bir puan almayı başardı. Dizi bir dönem IMDb’nin en iyi 20 dizi listesine de girmişti. Bugün halen IMDb puanı yüksek en iyi Türk dizileri arasında yer almaktadır.

Leyla The Band grubu hakkında

Dizi Türkiye’de Netflix Türkiye tarafından izlenebiliyor. Dizi ekibi dizi devam ederken Leyla The Band adından müzik grubu kurdu ve bir süre de müzik yaptı. Özellikle ‘Aşkt Bitti’ ve ‘Yokluğunda’ şarkıları oldukça beğenildi ve hit olmayı başardı. Son olarak Ben de Özledim dizisi yayınlanırken ‘Zaman’ adlı parça ile devam ettiler.

Leyla ile Mecnun konusu

Dizinin konusu, Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane âşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez âşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır. Mecnun Leyla’yı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla’nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla’nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla’sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer’in kızı Leyla’ya âşık olur.

Leyla ile Mecnun oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Köksal Engür, Melis Birkan, Ege Tanman gibi isimler yer alıyor.

Ali Atay – Mecnun Çınar
Ezgi Asaroğlu – Leyla Yılmaz (1-29)
Melis Birkan – Leyla Yedinci (62-103)
Müge Boz – Şirin (30-61)
Zeynep Çamcı – Sedef (30-61)
Serkan Keskin – İsmail Abis
Osman Sonant – Hırsız Yavuz
Ahmet Mümtaz Taylan – İskender
Cengiz Bozkurt – Erdal Bakkal
Köksal Engür – Ak Sakallı Dede
Ege Tanman – Kaan

Dizi yorumları

trt gibi bi kanalda edip cansever’in lise kitaplarında sansürlenen “bir bira içmek istiyordu kaç gündür,masaya biranın dökülüşünü koydu” dizelerini bastıra bastıra,hatta bağıra bağıra söyleyebilen çok farklı dizi.

  • carliii / Ekşi Sözlük

bu dizi sokakta yayınlansın kaldırımda izlerim adamlar geziye gitti diye cezasını neden dizi hayranları çekiyor onuda anlamış değilim yani rayting falan bahane biliyoruz.

  • nikomedya / Ekşi Sözlük

türkiye’nin o dönemlerdeki psikolojisine dönmesi lazım. dizinin yayınlandığı döneme dönelim hemen.

  • allaccess / Ekşi Sözlük

blu tv’nin behzat ç gibi kült bir diziyi yayınlama durumuna karşılık; nettfliks’ten leyla ile mecnun hamlesi beklediğim efsane dizi.

bir annenin askerdeki oğlunun dönüş gününü hasretle beklediği gibi şu dizinin de hasretle ve özlemle tekrar dönmesini bekleyen milyonlarca kişi varken neden bu ekonomik potansiyel değerlendirilmez bilemiyorum.

  • guvenc11 / Ekşi Sözlük

eğer bu dizi hala yayinda olsaydı, erdal baggal dezenfektan satmaya başlar, paralarını yüz ikiyüz diye sayardı. bay yengecin türkiye şubesiydin sen erdal bakkal.

-sanabanaona / Ekşi Sözlük

Dizinin ilk fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.