Lovecraft Country Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Lovecraft Country dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, incelemesi, HBO dizileri, İMdb puanı, fragmanı, izle, cast, Ekşi, kaç sezon kaç bölüm gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

20.08.2020
Lovecraft Country Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Lovecraft Country dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, incelemesi, HBO dizileri, İMdb puanı, fragmanı, izle, cast, Ekşi, kaç sezon kaç bölüm gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 16 Ağustos 2020’de yayınlanan ilk bölümüyle yayın hayatına başlayan yeni HBO dizisidir. Doğaüstü korku ve dram kategorilerinde yer alan yapımın ilk sezonu toplam 10 bölümden oluşacka ve her hafta 1 bölüm yayınlanacak. Dizi 18 Ekim 2020’de yayınşlanacak 10 bölümü i,le ilk sezonunu tamamlayacak. Dizi yayınlandığı ilk bölümü le İMDb‘de 5’e yakın kişi tarafından oylandı ve 7,9’luk puana sahip olmayı başardı. Dizi, Matt RufF’un aynı isimli kitabından uyarlandı. Misha Green tarafından ekrana uyarlanan yapımın kadrosunda Jonathan Majors, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams ve Aunjanue Ellis gibi isimler yer alıyor. Dizinin yapımcıları arasında ünlü isim JJ Abrams da bulunuyor. Dizinin yönetmenliklerini ise Cheryl Dunye, Daniel Sackheim, David Petrarca, Victoria Mahoney, Yann Demange gibi isimler üstleniyor.

Lovecraft Country konusu

Dizinin konusu, 1950’lerde Atticus Black’in, arkadaşı Letitia ve amcası George ile birlikte çıktıkları yolculuğu ele alıyor. Atticus Black’in kayıp babasını bulmak üzere birlikte çıktıkları bu yolculuk, dönemin ırkçı atmosferi nedeniyle birçok zorluğu da beraberinde getiriyor. genç Afro-Amerikan Atticus Black’in, 1950’ler ABD’sinde, arkadaşı Letitia ve amcası George ile bir araya gelerek, kayıp babasını arayışına odaklanıyor. Seri; arayışı takip ederken, Atticus’un hem beyaz ABD’nin ırkçılığıyla, hem de kitabın korkunç canavarlarıyla mücadelesini izliyor.

Lovecraft Country oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Jonathan Majors, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams ve Aunjanue Ellis gibi isimler yer alıyor.

Jonathan Majors – Atticus Freeman
Jurnee Smollett – Letitia ‘Leti’ Lewis
Courtney B. Vance – Uncle George Freeman
Michael Kenneth Williams – Montrose Freeman
Aunjanue Ellis – Hippolyta
Wunmi Mosaku – Ruby Baptiste
Abbey Lee – Christina Braithwhite
Jada Harris – Diana
Chase Brown – Young Atticus
Marcus A. Griffin – Jr.Teen Atticus
Mac BrandtCapt. – Seamus Lancaster
Shawn Ray Cartel – Party Guest
Alex Collins – Crane
Joaquina Kalukango – Hanna

Lovecraft Country yeni bölümleri yayın tarihleri

1.sezon 2.bölüm: 23 Ağustos 2020
1.sezon 3.bölüm: 30 Ağustos 2020
1.sezon 4.bölüm: 6 Eylül 2020
1.sezon 5.bölüm: 13 Eylül 2020
1.sezon 6.bölüm: 20 Eylül 2020
1.sezon 7.bölüm: 27 Eylül 2020
1.sezon 8.bölüm: 4 Ekim 2020
1.sezon 9.bölüm: 11 Ekim 2020
1.sezon 10.bölüm: 18 Ekim 2020

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle