Mank Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Mank film konusu, oyuncuları, ekşi, izle, türkçe dublaj, netflix, cast, trailer, yorumları, David Fincher, türkçe altyazılı izle, 1.sezon 1.bölüm, wiki, imdb, ne zaman gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

08.10.2020
315
Mank Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Mank film konusu, oyuncuları, ekşi, izle, türkçe dublaj, netflix, cast, trailer, yorumları, David Fincher, türkçe altyazılı izle, 1.sezon 1.bölüm, wiki, imdb, ne zaman gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Film Hakkında

Seven, Sosyal Ağ, Zodiac, Gone Girl ve Mindhunter gibi yapımların yönetmeni David Fincher’ın yeni filmi Mank için geri sayım başladı. Başrollerinde Lily Collins, Gary Oldman ve Amanda Seyfried’in yer aldığı film siyah-beyaz formatta çekildi. Heyecanla beklenen film için ise 4 Aralık 2020 tarihi verildi. Fil Amerika’da yalnızca bazı sinemalarda yayınlanmasının ardından online dizi ve film izleme plaformu Netflix’te de yayınlanacak.

Film David Fincher’ın babası Jack Fincher’ın ölümünden önce kaleme aldığı bir senaryoya dayanıyor. 1997 yılında The Game filminin ardından çekilmesi planlanan film Fincher’ın babasının ölümü ve daha birçok engel nedeni ile bir türlü çekilememiş. Usta yönetmen Fincher bu filmle bir nevi hayallerini de gerçekleştirmiş oluyor.

Mank Konusu

Mank, 1941 yapımı “Citizen Kane” filminin senaristlerinden olan Herman Mankiewicz’in hayat hikayesini konu ediyor.

Film, David Fincher’in 2003 yılında hayatını kaybeden babası Jack Fincher’in ölümünden önce kaleme aldığı bir senaryoya dayanıyor.

Oyuncuları (Cast)

David Fincher‘ın Citizen Kane’in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan ve tamamı siyah-beyaz formatta çekilen yeni filminin başrolünde Lily Collins yer alıyor. Lily Collins’i daha önce To The Bone, Love Rosie ve Emily in Paris gibi yapımlarda izlemiştik. Filmin başrolünde Collins’e Amanda Seyfried, Gary Oldman ve Tom Burke eşlik ediyor. Filmde ayrıca Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimler yer alıyor.

Gary Oldman‘ın Herman Mankiewicz’i canlandırdığı filmde Orson Welles‘i geçtiğimiz yıl The Souvenir ile adından övgüyle söz ettiren Tom Burke canlandıracak. Mank’te boy gösterecek Hollywood figürleri bunlarla da sınırlı değil. Filmde Craig Robert Young’ı Charlie Chaplin, Sebastian Faure’yi Clark Cable, Michelle Twarowska’yı Joan Crawford, Scarlet Cummings’i Bette Davis, Natalie Denise Sperl’ü ise Greta Garbo rolünde izleyeceğiz.

Karakterler

Lily Collins – Rita Alexander
Amanda Seyfried – Marion Davies
Gary Oldman – Herman Mankiewicz
Tom Burke – Orson Welles
Tuppence Middleton – Sara Mankiewicz
Tom Pelphrey – Joseph Mankiewicz
Charles Dance – William Randolph Hearst
Leven Rambin – Eve
Arliss Howard – Louis B. Mayer
Joseph Cross – Charles Lederer

Filmin Fragmanı

Mank Filmi Ne Zaman Yayınlanacak?

Tamamı siyah-beyaz formatında çekilen filmin izleyici ile buluşacağı tarih belli oldu. Collider’ın haberine göre David Fincher’ın heyecanla beklenen yeni filmi, kasım ayında Amerika’da sınırlı sayıda sinemada vizyona girdikten sonra, 4 Aralık’ta Netflix‘te izleyici ile buluşacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR