Love Death & Robots Dizi | Konusu | 2.sezon ne zaman?

Love Death & Robots dizi, konusu, yaratıcıları, kaç sezon, kaç bölüm, 2.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Love Death & Robots Dizi | Konusu | 2.sezon ne zaman?

Love Death & Robots dizi, konusu, yaratıcıları, kaç sezon, kaç bölüm, 2.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 15 Mart 2019’de Netflix tarafından yayınlanan animasyon dizisidir. Bilim kurgu, animasyon, komedi türünde yer alan yapımın ilk sezonu 18 bölümden oluşuyordu. En kısa bölümü 6 dakika, en uzun bölümü 18 dakika olan dizinin her bölümünde farklı bir hikaye işleniyor. David Fincher ve Tim Miller imzalı bu antoloji dizisi, En İyi Kısa Animasyon Programı dalında 2019 Emmy ödülü kazandı. Dizinin yapımcılığını ise Joshua Donen, David Fincher, Jennifer Miller, ve Tim Miller gibi önemli isimler üstleniyor. Yapımda yer alan bölümler 1981 yılında yayınlanan Heavy Metal adlı bilim-kurgu filmden esinlenilmiştir. Dizi IMDb’de 89 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,5’lik puana sahip oldu.

Love Death & Robots konusu

Her bölümünde farklı bir konu işlenen animasyon dizisinin, olay örgüleri, türleri de farklılık gösteriyor. Bilim kurgudan, drama, komediden, maceraya değişen türdeki bölümlerden toplanmış olan yapımın bölüm konuları ve IMDb puanları ise şu şekilde.

ÜÇ ROBOT

İnsanlığın düşüşünden uzun zaman sonra üç robot, kıyamet sonrası bir şehirde tura çıkar. (İMDb puanı: 8,0)

AQUILA YARIĞI’NIN ÖTESİ

Rotadan çıkan bir geminin mürettebatı, ışık yılları sonra uyanınca ne kadar uzaklaştıklarını anlamakta zorlanır. (İMDb puanı: 8,6)

BUZUL ÇAĞI

Bir apartman dairesine taşınan genç çift, antika buzdolaplarının içinde kayıp bir uygarlık bulur. (İMDb puanı: 7,0)

SONNIE’NİN AVANTAJI

Sonnie, “canavar” dövüşlerinin yeraltı dünyasında avantajını koruduğu sürece yenilmezdir. (İMDb puanı: 8,3)

YOĞURT DÜNYAYI ELE GEÇİRDİĞİNDE

Bilim insanlarının yanlışlıkla ürettiği süper akıllı yoğurt, çok geçmeden dünyaya hâkim olmayı arzular. (İMDb puanı: 6,9)

GİZLİ SAVAŞ

Kızıl Ordu’nun seçkin birimleri, Sibirya’nın çok eski ormanlarının derinliklerinde şeytani bir yaratıkla savaşır. (İMDb puanı: 8,1)

RUH EMEN

Arkeolojik bir kazının ortaya çıkardığı kana susamış canavar, kedilerle kuşanan bir paralı asker takımıyla savaşır. (İMDb puanı: 6,5)

TANIK

Vahşi bir cinayete tanık olan kadın, gerçeküstü bir şehrin sokaklarında katilden kaçar. (İMDb puanı: 7,8)

ÖZEL KIYAFETLER

Bir çiftçi topluluğu, ailelerini uzaylı istilasından korumak için ev yapımı bir çözüm kullanır. (İMDb puanı: 7,5)

İYİ AVLAR

Bir ruh avcısının oğlu, şekil değiştiren bir hulijing ile bağ kurar. (İMDb puanı: 8,1)

ÇÖPLÜK

11 dk.Çirkin Dave, çöplüğü yuvası bilir ve şehirli bir züppenin onu elinden almasına izin vermeye niyeti yoktur. (İMDb puanı: 6,3)

ŞEKİL DEĞİŞTİRENLER

Doğaüstü güçlere sahip iki komando, Afganistan’ın derinliklerinde kendi türlerinden birinin tehdidiyle karşılaşır. (İMDb puanı: 7,5)

BALIK GECESİ

Arabaları çölde bozulan iki satış elemanı, tarih öncesi çağlara doğru rüya gibi bir yolculuğa çıkar. (İMDb puanı: 6,4)

YARDIM ELİ

Yörüngede mahsur kalan bir astronot, oksijeni tükenmeden önce koluyla yaşamı arasında bir tercih yapmak zorundadır. (İMDb puanı: 7,5)

ALTERNATİF TARİH

Hitler’in komik ve fantastik biçimlerde ölüşünü görmek ister misiniz? Multiversity’ye hoş geldiniz! (İMDb puanı: 6,4)

ŞANSLI ON ÜÇ

İki mürettebatını kaybeden indirme gemisini hiçbir pilot uçurmak istemez… ama çaylakların tercih şansı yoktur. (İMDb puanı: 7,5)

KÖR NOKTA

Sayborg hırsızlar çetesi, ağır zırhlı bir konvoya yüksek hızlı bir soygun düzenler. (İMDb puanı: 6,4)

ZIMA MAVİSİ

Ünlü sanatçı Zima, son eserini ortaya çıkarmadan önce gizemli geçmişini ve nasıl şöhrete kavuştuğunu anlatır.(İMDb puanı: 8,4)

Love Death & Robots 2.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizi Mart 2019’da yayınlandıktan kısa süre sonra Netflix tarafından 2.sezon onayını almayı başardı. Dizinin 2020 yılı içerisinde 2.sezonu ile seyircisi ile buluşması bekleniyor. Ancak Koronavirüs pandemisinin yarattığı aksama nedeniyle 2021’e sarkması da beklentiler arasında.

Dizi fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR