Vikings Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon 2 kısım ne zaman?

Vikings Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb Puanı, 6.sezon 2.kısım ne zaman çıkacak, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Vikings Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon 2 kısım ne zaman?

Vikings Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb Puanı, 6.sezon 2.kısım ne zaman çıkacak, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Vikings dizi hakkında

Dizi, 3 Mart 2013’te History tarafından yayınlanmaya başlayan, tarihi drama dizisidir. Toplam 6 sezondan oluşan dizinin şu ana kadar 79 bölümü yayınlanmıştır. Dizinin final sezonu olan 6.sezon 2. kısmın ne zaman yayınlanacağı ise halen belirsizliğini koruyor. Michael Hirst tarafından yaratılan dizi, Kanada ve İrlanda yapımı olarak ortaya çıktı. Her bölümü 45 dakikadan oluşan yapımın kadrosunda, Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Jessalyn Gilsig, George Blagden ve Gustaf Skarsgård gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb’de 403 bin kişi tarafından yapılan oylamada 8,5’lik puana sahip oldu. Dizinin ilk sezonu 9, sonraki 2 sezonu 10’ar bölüm, 4.sezondan itibaren her sezonu 20 bölüm şeklinde yayınlanmıştır. Dizi Türkiye’de e2, Dmax, Sonny Channel gibi kanallar tarafından yayınlandı. Türkiye’de dizi Netflix ve Blutv gibi platformlardan izlenebiliyor. Dizide Ragnar karakterine can veren Travis Fimmel’in 4.sezonda ayrılmasının ardından dizi Katheryn Winnick’in canlandırdığı Lagertha ve Ragnar’ın oğulları üzerine şekillendi.

Vikings konusu

efsaneye göre savaş ve savaşçıların tanrısı Odin’nin soyundan gelen Viking Kralı Ragnar Lothbrok ve ailesinin hikayesini ekrana taşıyor. Oscar’lı Elizabeth ile The Tudors ve Camelot gibi çok konuşulan tarihi dizilerin yazarı Michael Hirst imzası taşıyan yapım, Viking kültürünü ve 13. yüzyıl kuzey efsanelerini keşfediyor. Ragnar Lodbrok, en bilindik İskandinav mitolojisinin kahraman ve kötü şöhretli Fransa ve İngiltere’nin belalısı haline gelmiştir. Bir Viking çiftçi olarak canlandırılan Ragnar, İngiltere’ye yaptığı ilk baskınları kardeşi Rollo ve karısı savaşçı Lagertha ile birlikte gerçekleştirmiştir. Dizi, Vikingler, bizi okyanus boyunca uzak kıyıları keşfetmeye – ve baskın yapmaya – özlem duyan bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok’un acımasız ve gizemli dünyasına götürüyor. 8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken; savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne hep birlikte tanık oluyoruz.

Vikings oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Gustaf Skarsgaard gibi isimler yer alıyor.

Katheryn Winnick – Lagertha
Alexander Ludwig – Bjorn Lothbrok
Gustaf Skarsgård – Floki
Georgia Hirst – Torvi
Travis Fimmel – Ragnar Lothbrok
Clive Standen – Rollo
Alex Høgh Andersen – Ivar
PPeter Franzén – King Harald Finehair
Jordan Patrick Smith – Ubbe
Marco Ilsø – Hvitserk
Jennie Jacques – Judith
Maude Hirst – Helga
John Kavanagh – The Seer
Moe Dunford – Aethelwulf
Alyssa Sutherland – Queen Aslaug
Linus Roache – King Ecbert
George Blagden – Athelstan

Vikings 6.sezon 2.kısım ne zaman çıkacak?

Dizinin final sezonunun 2.kısmının 2020 yılında içerisinde yayınlanması bekleniyor. Ancak henüz netleşmiş bir tarih bulunmuyor.

Vikings 6.sezon 2. kısım fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.