Marco Polo Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Marco Polo Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Marco Polo Dizi, konusu, cast, oyuncuları, 3.sezon ne zaman, karakterleri, IMDb, trailer, altyazı, Netflix dizileri, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

17.10.2020
Marco Polo Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Marco Polo Dizi, konusu, cast, oyuncuları, 3.sezon ne zaman, karakterleri, IMDb, trailer, altyazı, Netflix dizileri, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

1 Aralık 2014’de Netflix tarafından yayınlanmaya başlayan Amerikan yapımı tarihi dizidir. Toplam 2 sezon 10 bölümden oluşan dizi, 12 Aralık 2020’de 2.sezonun yayınlanmasının ardından Netflix tarafından iptal edildi. Dizi, Netflix‘in dönemin en yüksek bedelle finanse ettiği dizi olmasına rağmen bekleneni veremedi. John Fusco tarafından yaratılan dizi, geniş bir yönetmen ve senaryo ekibi tarafından hazırlandı. Dizinin kadrosunda Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen, Remy Hii, Zhu Zhu ve Mahesh Jadu gibi isimler yer alıyor. IMDb’de dizi, 62 bin kişi tarafından oylandı ve 8,0‘lık puana sahip oldu. Ünlü gezgin Marko Polo‘nun hayatına odaklanan dizi, Orta Asya’da geçen maceraya odaklanıyor.

Marco Polo Konusu

Dizinin konusu, Hırs, ihanet, seks entrikaları ve çekişmenin hakim olduğu bir dünyada geçen “Marco Polo”da, ünlü gezginin Kubilay Han’ın sarayındaki maceralarından esinlenilmiş. Marco İpek Yolu’nu geçerek Kubilay Han’ın imparatorluğunun başkentine gelir ve Çin kültürü, politika ve savaş hakkında bilgi edinmeye başlar. Denizleri, çölleri aşıp İpek Yolu’nu geçtiği üç yılın ardından Marco Polo kendini büyük Kubilay Han’ın tutsağı olarak bulur. Kubilay Moğolistan’a hükmetmek için savaşçı kardeşine karşı çarpışırken; Marco, Kubilay Han’ın başkentinde adaletin hem hızlı hem de ölümcül olduğunu öğrenir. Marco güzel Mavi Prenses’le tehlikeli bir ilişkiye başlar, bu arada Kubilay ve Xiangyang’ın kurnaz şansölyesi Jia Sidao arasındaki gerginlik artmaktadır. Marco’nun kaderi bir kez daha Kubilay’ın ellerindedir, bu arada Xiangyang’ın surları ardında Şansölye Sidao gücü tekrar ele geçirmek için harekete geçer.
Kubilay dünya imparatoru olma arayışında acımasız ve cesur bir adım attığında Marco’nun zekası ve sadakati en zor sınava tabi tutulmuş olur.

Marco Polo Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda, Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen, Remy Hii, Zhu Zhu ve Mahesh Jadu gibi isimler yer alıyor.

Lorenzo Richelmy – Marco Polo
Benedict Wong – Kublai Khan
Joan Chen – Empress Chabi
Remy Hii – Prince Jingim
Zhu Zhu – Kokachin
Mahesh Jadu – Ahmad
Uli Latukefu – Byamba
Olivia Cheng – Mei Lin
Tom Wu – Hundred Eyes
Claudia Kim – Khutulun
Rick Yune – Kaidu
Chin Han – Jia Sidao

Marco Polo 3.sezon ne zaman?

Dizi 2.sezonunun ardından Netflix tarafından iptal edildi.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.