Maria Pedraza kimdir? Elite dizisinin Marina’sı

30.03.2020
Maria Pedraza kimdir? Elite dizisinin Marina’sı

Maria Pedraza kimdir? hayatı, yaşı, boyu, kilosu,i oynadığı, dizi ve filmler, sevgilisi var mı? Elite dizisi Marina gibia aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı

Maria Pedraza, 26 Ocak 1996’da ,İspanya’nın başkenti Madrid’de dünyaya geldi. La casa de papel dizisinde oynadığı Alison parker karakteri ile ilk oalrak dikkatleri üzerine çeken genç yıldız, ardından Netflix’te yer alan Elite dizisindeki Marina karakteri ile ününü arttırmıştır. Elite dizisinde Ester Exposito, Danna Paola gibi isimlerle başrolde yer alan güzel oyuncu, 2 sezon dizide rol aldı.

Kariyeri

Oynadığı ilk sinema filmi AMAR’daki rolünü filmin yönetmeni Esteban Crespo’nun isntagramdan onu keşfetmesi ile elde etti. 2017 yılında gösterime giren filmde Maria Pedraza, Pol Monen, Natalia Tena, Gustavo Salmerón ve Nacho Fresneda gibi isimlerle rol aldı.

Maria Pedraza ‘nın La Casa de Papel ve Elite dizisi karakterleri

Ardından 2018 yılında Netflix’in daha sonra satın alarak popüler hale getirdiği İspanyol yapımı La casa de papel dizisinde Alison Parker karakterine hayat verdi. Bu dizi ile birlikte hem ulusal hem de uluslararası üne kavuştu. Ardından Elite dizisinde oynadığı Marina karakteri ile bu yükselkişini daha da pekiştirdi. Ekim 2018’de gösterime giren dizi büyük ilgi gördü. Elite dizisinin ardından Issız Bir Adaya Düşsen Yanına Kimi Alırdın? adlı filmde Marta karakterini canlandırdı. Film 12 Ağustos 2019’da vizyona girdi.

Aynı yıl Netflix’in Toy Boy adlı dizisinde yer aldı.

Sevgilisi

Elite dizisinde birlikte oynadığı Jaime Lorente ile birliktedir.

Maria Pedraza yaşı

24

Boyu

1.71

Kilosu

54

Maria Pedraza İnstagram hesabı

www.instagram.com/mariapedraza_

Oynadığı dizi ve filmler

2017LovingLauraFilm, başrol
La Casa de PapelAlison ParkerSeri, destekleyici rol (bölüm 1-2)
Si fueras túAlba Ruiz Alonso / Cristina RomeroWeb dizisi, başrol
2018EliteMarina Nunier OsunaDizi, başrol (sezon 1), video kaset (sezon 2)
2019Issız Bir Adaya Düşsen Yanına Kimi Alırdın?MartaFilm, başrol
Toy BoyTriana MarínSeri, başrol
YORUMLAR

canlı tv izle