Mehdi Dehbi Kimdir? | Netflix’in Messiah Dizisinin Başrolü

15.01.2020
Mehdi Dehbi Kimdir? | Netflix’in Messiah Dizisinin Başrolü

Mehdi Dehbi kimdir? soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Mehdi Dehbi yaşı, dini, ekşi, boyu, messiah, height, boy, nereli, kim, netflix, filmleri gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Netflix’in 1 Ocak 2020 tarihinde yayınladığı drama ve gerilim türündeki Amerikan dizisinde Mesih rolü ile karşımıza çıkan Mehdi Dehbi, ilk rol aldığı yapımlarından bu yana dikkat çeken bir isim oldu.

Mehdi Dehbi Kimdir?

5 Aralık 1985 yılında Belçika Liege’de dünyaya gelen aktörün ailesinin kökeni Fas’a dayanmaktadır. Fas asıllı Belçikalı aktör hayali olan oyunculuk ve tiyatro için 10 yaşında adım attı.  Belçika’daki ilk tiyatro ve müzik okulu olan Gretry Akademi’de eğitim alan aktör, 16 yaşında ilk kez uzun metrajlı bir filmde yer aldı. 2002 yılında Dardenne Brothers’ın (Dardenne Kardeşler) kaleminden çıkan ve Abdelkrim Bahdoul’un yönetmen koltuğunda oturduğu The Sun Murderer Sun (Öldürülen Güneş) isimli filmde Dehbi Hamid isimli karaktere hayat verdi. Bu filmdeki performansı ile Joseph Pelateau Awards’ta (Joseph Platosu Ödülü) En İyi Belçikalı Aktör dalında aday olarak gösterildi.

2007 yılında ilk rol aldığı tiyatro ise en bilinen Shakespeare’ın Romeo ve Juliet oyunudur.

Kariyeri

Brüksel Kraliyet Konservatuarı’nda eğitim alan Dehbi, CNSAD ve Londra Müzik ve Dram Sanatları Akademisi’nde de tiyatro ve müzik alanında eğitimler aldı. Bu eğitimlerin ardından kariyerine çok sevdiği tiyatro ve sinema ile devam etti. 2012 yılında ilk kez tiyatro da The Just Assassins isimli oyunu yönetti. Bu oyun 2 yıl boyunca birçok tiyatroda sahnelendi. Tiyatro aynı zamanda Eleştirmen Ödülleri’nde En İyi Aksiyon Ödülü için de aday olarak gösterildi.

Rol aldığı en bilinen filmi 2010 yılında çekilen Infiltrator filmindeki Issam Mourad rolü ve 2011 yılında çekilen Looking for Simon filmindeki Jalil rolüdür.

Ancak asıl ününü sağlayan 2020 yılında yayınlanan ve yayınlandığı günden itibaren büyük ses getiren Michael Petroni yönetmenliğindeki Netflix yapımı Messiah dizisindeki Al-Masih rolüdür.

Yaşı – Kaç Yaşında?

34

Mehdi Dehbi Boyu

1,76

Nereli?

Aslen Fas asıllı olan aktör Belçika Liege doğumludur.

Mehdi Dehbi Filmleri

2002– Öldürülen Güneş

2006– Cellat

2007– Yedinci Cennet Belçika

2008-Tatlı Sevgililer Günü

          La Folle Histoire d’amour

2010-Infiltrator

         Looking for Simon (Simon’u Arıyorum)

2011– Un Torbası

            Diğer Oğul

            İskoç Kraliçesi Mary

            Ben Ölmedim

2012– En Çok Aranan Adam

2013– Başka Güney

           Lili Gül

2014– Tiran

2016– Vaftiz Anası

            Londra Düştü

2018– Meskalin

2020– Messiah

Tartışma Yaratan Netflix Dizisi Messiah Konu – Oyuncular

Messiah Dizisi | Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri (Netflix)

YORUMLAR