Tartışma Yaratan Netflix Dizisi Messiah | Konusu – Oyuncuları – 2.Sezon - Yorum Güncel

Tartışma Yaratan Netflix Dizisi Messiah | Konusu – Oyuncuları – 2.Sezon

13.01.2020
Tartışma Yaratan Netflix Dizisi Messiah | Konusu – Oyuncuları – 2.Sezon

Netflix’in tartışma yaratan Messiah dizisi tüm dünyada çokça konuşuldu. 2020’nin ilk günü Netflix’te yayınlanmaya başlayan dizi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için derledik..

Tarihler boyunca dünyayı kurtaracağına inanılan Mesih tüm dünyada hep önemli bir yerdedir. Netflix’in Messiah dizisi bu güne kadar süregelen bu din tartışmalarına bir yenisini daha ekledi ve yayınlandığı günden bu yana ortalığı kasıp kavurdu.   Öyle ki dizinin Netflix’ten kaldırılması için imza kampanyası bile başlatıldı.

Messiah Dizisi Konusu

Amerikan yapımı Messiah dizisi Orta Doğu’da gizemli bir adamın ortaya çıkması ile toplumun ikiye ayrılmasını konu ediniyor. Tıpkı yayınlandığı günden bu yana insanları ikiye ayırdığı gibi..

Suriye’nin başkenti Şam’da bir adamın mucizeler yarattığı söylenmektedir. Bir kısım insan onun yüzyıllardır beklenen Mesih olduğuna inanırken, diğer kısım onun toplumun düzenini bozmaya çalışan bir sahtekar olduğunu düşünmektedir. Bu durumu fark eden CIA bu adamdan şüphelenir ve olayın peşine düşer.

V for Vendetta filminin yönetmeni olarak tanıdığımız Avusturalyalı yönetmen ve film yazarı olan James McTeigue ve ödüllü yönetmen Kate Woods’un yönetmenliğini yapıyor. Dizinin yapımcılığını ise Miracles ve The Book Thief filmlerinin de yapımcısı olan Michael Petroni üstlendi.

Messiah Dizisi Kaç Bölüm?

Bol tartışmaya sebep olan Messiah dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Bölümleri de ortalama 45 dakika. Dizinin imdb puanı 7,9, 2.sezonu hakkında ise şimdilik Netflix’ten bir açıklama gelmedi.

Bölümlerinin isimleri ise;

He That Hath an Ear

Themor

The Finger of God

Trial

So That Seeing They May Not See

We Will Not All Sleep

It Came to Pass as It Was Spoken

Force Majeure

God is Greater

The Wages of Sin

Oyuncu Kadrosu

Başrolde yer alan isim Mehdi Dehbi ismiyle bile dizinin tartışma yaratmasına sebep oldu. İsa’nın geri dönüşünü simgeleyen dizide Mesih karakterini canlandıran oyuncunun Mehdi ismini taşıyor olması oldukça manidar doğrusu. Dizinin bir diğer dikkat çeken ismi ise CIA ajanı olarak karşımıza çıkan Michelle Monaghan’ın rolü olan Eva’da Eve yani Adem’in karısı Havva’yı çağrıştırıyor olması da bir o kadar manidar.

Mehdi Dehbi Al-Masih
Tomer Sisley – Aviram Dahan
Michelle Monaghan – Eva Geller (CIA ajanı)
John Ortiz – Felix Iguero
Melinda Page Hamilton – Anna Iguero
Stefania LaVie Owen – Rebecca Iguero
Jane Adams – Miriam Keneally
Sayyid El Alami – Jibril Medina
Fares Landoulsi – Samir
Wil Traval – Will Mathers

Messiah Dizisi Nerede Çekildi?

Dizinin ilk sezonu 2018 yılında Ürdün’de çekilmeye başladı. Çekimler Amman ile Amerika New Meksiko eyaletinde yer alan Albuquerque, Mountainair, Estancia, Belen, Santa Fe, Clines Corners gibi bölgelerde gerçekleştirildi.

https://www.youtube.com/watch?v=gM9_3cTKl0Q

Mehdi Dehbi Kimdir?

Burak Aksak’ın Kaleminden Netflix’in Yeni Türk Dizisi 50 Metrekare

Ragnarok : Netflix’in Yeni İskandinav Dizisinden ilk Fragman Yayınlandı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR