Midsommar (Ritüel) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Midsommar (Ritüel) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

23.09.2020
39
Midsommar (Ritüel) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Midsommar (Ritüel) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 26 Temmuz 2020’de Türkiye’de vizyona giren ABD-İsveç yapımı olan A24 filmidir. Toplamda 9 milyon dolar bütçe ile çekilen film, 47,9 milyon dolarlık gişe geliri getirmiştir. Toplam 148 dakikadan oluşan yapım, İnanç, gizem, korku türünde yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Ari Aster tarafından üstlenildi. Filmin kadrosunda Florence Pugh, Jack Reynor, William Jackson Harper , Vilhelm Blomgren, Ellora Torchia, Archie Madekwe ve Will Poulter gibi isimler yer alıyor. Eleştirmenler yönetmene ve filmin başrol oyuncusu Florance Pugh‘a övgü dizdi. Yapım IMDbde 179 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,1‘lik puana sahip oldu.

Midsommar (Ritüel) konusu

Filmin konusu, Ritüel, genç bir kadının ve onun erkek arkadaşının İsveç’te yerel bir pagan kültürünün avı haline gelene kadar geçirdikleri yolculuğu anlatıyor. Geleneksel Midsommar festivaline katılmak isteyen Dani ve Christian, üniversiteden arkadaşları ile birlikte İsveç’e doğru yola koyulur. İlişkilerinin üzerinde kara bulutlar dolaşan çift, İsveç’in köyünde gerçekleştirecekleri bu tatili ilişkilerini kurtarmak için son şans olarak görür. Çılgın tatillerini geçirecekleri mekanı gören gençler, yemyeşil cennete benzeyen mekanı fazlasıyla sever. Ancak bir süre sonra yerel kutlamaların ve pagan ritüellerinin yapıldığı bu yerin pek de düşündükleri kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir düzenlenen gizli bir ayine katılan gençler, kendilerini korku labirentinin içinde bulur.

Midsommar (Ritüel) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda lorence Pugh, Jack Reynor, William Jackson Harper , Vilhelm Blomgren, Ellora Torchia, Archie Madekwe ve Will Poulter gibi isimler yer alıyor.

Florence Pugh – Dani
Jack Reynor – Christian
Vilhelm Blomgren – Pelle
William Jackson Harper – Josh
Will Poulter – Mark
Ellora Torchia- Connie
Archie Madekwe – Simon
Henrik Norlén – Ulf
Gunnel Fred – Siv
Isabelle Grill – Maja
Agnes Westerlund Rase – Dagny
Julia Ragnarsson – Inga
Mats Blomgren – Odd
Lars Väringer – Sten

Anna Åström – Karin

Film yorumları

filme aşırı anlam yükleyenleriniz olmuş fakat hiç mi hiç beğenmedim. iki buçuk saatiniz varsa gidin belgesel izleyin. izlerken ben ne izliyorum diyebilirsiniz. demeseniz de buraya olumlu yorum bırakırsınız zaten.
tavsiye etmiyorum, kara kaş gözüne imdb puanına kandım. ben yandım siz yanmayın.

  • stresliyim altan stresliyim – Ekşi Sözlük

kendilerini ait oldukları doğanın ve toplumun bir parçası ve de tek bir organizma gibi gören bir grup isveçli manyağı konu alan film.

  • yoresel urunu olmayan il – Ekşi Sözlük

muhteşem bir film olacakken sanki yönetmen kasti olarak filmden kopmamızı istemiş, geren/ürperten sahnelerden ziyade izlerken yoran sahneleri biraz fazla kaçırıp izleyici ara ara uzaklaştırmış. imdb puanı 8 değil o yüzden olması gerektiği gibi 7.

  • donjohnston – Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.