Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

23.09.2020
Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 14 Aralık 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giren, Yeni Zelanda, ABD ortak yapımı Aksiyon ve Bilim Kurgu filmidir. Orjinal adı Mortal Engines olan yapım, 27 Eylük 2020 tarihinden itibaren Netflix Türkiye’de yayınlanmaya başlayacak. İngiliz yazar Philip Reeve’ın aynı isimli kitabından uyarlanan film, 100 milyon Doları aşkın bütçe ile çekildi ancak gişede bekleneni veremedi ve 83.7 milyon dolar kazandırarak son zamanların en kötü gelir kaybı yaşatan filmlerinden oldu. Fran Walsh, Philippa Boyens ve ünlü yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan yapımın yönetmenliğini Christian Rivers yaptı. Filmin kadrosunda Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving, Jihae, Ronan Raftery, Leila George, Patrick Malahide ve Stephen Lang gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 101 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve sadece 6.1’lik puana sahip olabildi.

Ölümcül Makineler (Mortal Engines) konusu

Filmin konusu, Şehirlerin tekerlekler üzerinde gezindiği ve hayatta kalmak için birbirlerini tükettiği kıyamet sonrası bir dünyada, iki kişi Londra’da buluşur ve bir komployu durdurmaya çalışır. Büyük yıkımların ardından dünyada yeni bir yaşam biçimi gelişir. Fakir kesimden gelen Tom, kaçak Hester’la tanışınca, kendisini hayatta kalmak için savaşırken bulur. Medeniyetin bir felaketle yok oluşundan binlerce yıl sonra insanlık adapte olmuş ve yeni bir yaşam biçimi gelişmiştir. Şimdi yeryüzünde, hareket eden devasa şehirler dolaşmakta, daha küçük kasabaları acımasızca yağmalamaktadırlar. Yürüyen büyük şehirlerden Londra’nın Alt Tabakası’ndan gelen Tom Natsworthy (Robert Sheehan) tehlikeli kaçak Hester Shaw (Hera Hilma) ile karşılaştıktan sonra kendisini hayatta kalmak için savaş verirken bulur. Yolları asla kesişmemesi gereken iki zıt karakter geleceğin akışını değiştirecek olan beklenmedik bir ittifak kurar.

Ölümcül Makineler (Mortal Engines) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda, Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving, Jihae, Ronan Raftery, Leila George, Patrick Malahide ve Stephen Lang gibi isimler yer alıyor.

Hera Hilmar – Hester Shaw
Robert Sheehan – Tom Natsworthy

Hugo Weaving – Thaddeus Valentine
Jihae Jihae – Anna Fang (as Jihae Kim)
Ronan Raftery – Bevis Pod
Leila George – Katherine Valentine
Patrick Malahide – Magnus Crome
Stephen Lang – Shrike
Colin Salmon – Chudleigh Pomeroy
Mark Mitchinson – Vambrace
Regé-Jean Page – Captain Khora
Menik Gooneratne – Sathya
Frankie Adams – Yasmina Rashid
Leifur Sigurðarson – Nils Lindstrom
Kahn West – Toa Heke

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR