Mr Robot Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Mr Robot Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Mr. Robot dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç bölüm, fragmanı, izle, yorumları, incelemesi, değerlendirmesi, bitti mi, kaç sezon, kaç bölüm, Rami Malek dizisi, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

12.07.2020
Mr Robot Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Mr.Robot dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç bölüm, fragmanı, izle, yorumları, incelemesi, değerlendirmesi, bitti mi, kaç sezon, kaç bölüm, Rami Malek dizisi, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 24 Haziran 2015’te Amerikan özel televizyon yayını olan USA Network tarafından yayınlanmaya başladı. Yayınlandığı günden bu yana çıktığı her sezonu ile dikkatleri üzerine çeken dizi, Rami Malek’in de yükselişini sağlayan yapım oldu. Toplam 4 sezon 45 bölümden oluşan dizi, 2019 yılında yayınlanan 4.sezonu ile tamamlandı. Her bölümü 45 ila 60 dakika arasında değişen dizi, Altın küre ve en iyi drama dalında Emmy ödüllerine aday gösterildi. Psikolojik gerilim türünde olan dizinin senaryosunu Sam Esmail kaleme aldı. Aynı zamanda dizinin tasarımcısı olan Esmail, yönetici yapımcılığını da yaptı. Dizinin başrollerinde Rami Malek’in yanı sıra, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström, Christian Slater gibi isimler yer aldı. Dizi 4 sezonluk maratonunda İMDb‘de 8,5’lik puana sahip oldu.

Mr Robot konusu

Elliot, gündüzleri bir siber güvenlik şirketinde çalışan sıradan bir programcı, geceleri ise siber intikam peşinde koşan bir hackerdır. Bu asosyal ve sorunlu görünen gencin yolu bir gün bir yeraltı hack grubunun gizemli lideri ile kesişir. Dizinin baş karakteri Elliot Alderson, sosyal anksiyete bozukluğu, Çoklu Kişilik Bozukluğu ve klinik depresyon ile boğuşan bir siber güvenlik uzmanı ve hacker’dır. Elliot, “Mr. Robot” lakabıyla tanınan bir anarşist tarafından “fsociety” adlı hacktivist gruba katılmaya davet edilir. Grubun amacı, dünyanın en büyük şirketler topluluğu olana E Corp’un finansal verilerini şifreleyerek tüm borç kayıtlarını yok etmektir.

Mr Robot oyuncuları ve karakterleri

Rami Malek – Elliot Alderson
Christian Slater – Mr. Robot
Carly Chaikin – Darlene
Martin Wallström – Tyrell Wellick
Portia Doubleday – Angela Moss
Michael Cristofer – Phillip Price
Grace Gummer – Dominique DiPierro
BD Wong – Whiterose
Stephanie Corneliussen – Joanna Wellick
Vaishnavi Sharma – Elliot annesi
Gloria Reuben – Krista Gordon
Sunita Mani – Trenton
Azhar Khan – Mobley
Joey Bada$$ – Leon
Omar Metwally – Ajan Santiago
Michael Drayer – Cisco
Michel Gill – Gideon Goddard
Jeremy Holm – Mr. Sutherland

Dizi fragmanı

YORUMLAR