Murder Among the Mormons Belgesel dizi | Konusu| Netflix

Murder Among the Mormons, Belgesel dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Mormonluk ne demek? IMDb puanı, Netflix Filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Murder Among the Mormons Belgesel dizi | Konusu| Netflix

Murder Among the Mormons, Belgesel dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Mormonluk ne demek? IMDb puanı, Netflix Filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Murder Among the Mormons hakkında

3 Mart 2021′de Netflix Türkiye tarafından yayınlanacak olan netflix orjinal belgesel dizisidir. Toplam 3 bölümden oluşacak olan belgesel mini belgesel dizinin Yönetmen koltuğunda Jared Hess (“Napoleon Dynamite”) ve Tyler Measom (“An Honest Liar”) oturuyor. Chris Richards tarafından anlatımı yapılan belgesel Netflix’in son dönemde suç konulu orjinal belgeselleri arasında oldukça merak edilen bir yapım.

Murder Among the Mormons konusu

Belgesel dizi konusu, Bu olağanüstü gerçek suç öyküsünde, yüksek riskli istismarlar ölümcül hâle gelir ve küresel bir kiliseyi temelinden sarsar. Mormon topluluğu ve bunların arkasındaki suç dehası arasında şimdiye kadar işlenmiş en şok edici suçlardan birine ilk kapsamlı bakış. Jared Hess (Napoleon Dynamite) ve Tyler Measom tarafından yönetilen üç bölümlük belgesel dizisi (Bir Dürüst Yalancı), 1985’te iki kişiyi öldüren ve Salt Lake City’yi şok eden üç bombalama olayını inceliyor. Cinayetler, üçüncü kurbanın aracında eski Mormon mektupları ve günlükleri yok edildiğinde toplulukta daha fazla şok dalgası gönderiyor , içeriği Mormonizmin temellerini sarsmakla tehdit eden kötü şöhretli Beyaz Semender Mektubu da dahil olmak üzere nadir belgelerin ünlü bir koleksiyoncusu. Hayatı için savaşırken müfettişler gerçeği ortaya çıkarmak için yarışır.

Mormonlar kimdir? ne demek?

Mormonluk, İkinci Büyük Uyanış olarak bilinen dini heyecan dönemde Batı New York’ta 1820’lerde ortaya çıkmıştır.

Mormonluk kavramı, Joseph Smith, Jr. tarafından 1830’da ortaya çıkan İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi ve Brigham Young ile günümüze kadar da devam eden bir dini yorumun, geleneksel ve kültürel unsurlarını içermektedir. Özellikle, Mormonluk, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi ile ilgilidir. “Mormonluk” terimi, Mormonların inanç metinlerinden biri olan Mormon Kitabı’ndan türetilmiştir. Bu yüzden kitabın adına dayanarak kurucusu Joseph Smith Jr.’nun ilk takipçilerine Mormon denilmiş ve onların inancı Mormonluk olarak adlandırılmıştır. Bu terimin eskiden küçültücü[2] bir nitelik taşıdığı düşünülmüştür, fakat artık öyle algılanmamaktadır.

Murder Among the Mormons fragmanı

Golden Globes 2021 (Altın Küre Ödülleri) Kazanan Dizi ve Filmler

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.