Netflix’in sıra dışı gerilim filmi: ELi (2019) - Yorum Güncel

Netflix’in sıra dışı gerilim filmi: ELi (2019)

30.10.2019
Netflix’in sıra dışı gerilim filmi: ELi (2019)

Eli (2019) konusu nedir? Eli kitaptan mı uyarlama? Eli (2019) nerede yayınlanıyor? Eli filmi yorumları, Eli filmi fragmanı, Eli filmi Netflix filmi midir? Gibi aramalarınıza yorumgüncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Eli filmi hakkında

Korku filmi türünü sevmeyen biri olarak son zamanlarda arkadaş ortamlarında hep korku filmi izlerken buluyorum kendimi. Bunlardan biri de Netflix yapımı bir korku ve gerilim türündeki Eli oldu. Eli filmini izlerken yer yer drama, arada bir aksiyona, ve tabi korkuya en son da şaşkınlığa uğruyorsunuz. Bu bakımdan bir çok duyguyu izleyiciye yaşatan film olmayı başarmış Eli.

Eli filminin konusu

**Spoiler Alarmı

Eli, nadir görülen bir hastalıkla mücadele eden bir çocuktur. Aile Eli’nin hastalığını tedavi ettirmek için birçok yol denemiş ama başarılı olamamıştır. Son çare olarak Eli’yi Doktor Horn adından bir doktorun kliniğine götürmeye karar verirler. Eli’nin ailesinin maddi durumunu zorlayacak olsa da tedavi için ailesi ile birlikte küçük çocuk kliniğe götürülür. Klinik görünüşü itibari ile ıssız ve soğuk bir ortam olsa da hizmet bakımından hem Eli’ye hem de ailesine hoş görünür. Klinikte tedavi başladıktan bir süre sonra Eli, klinikte bir dizi tuhaflıklarla karşılaşır. Karanlıklarda gölgelerde, aynalarda ve beklenmedik anlarda korkunç şeyler görmeye başlar. Bu şeylerin varlığı Eli’yi hem korkutur hem de şüpheye düşürür. Doktor Horn, bunların ilaç etkisi ile oluşan halüsinasyonlar olduğunu ailesini ikna etse de Eli’yi edemez. Bu durumdan şüphelenen Eli, klinikteki anormalliklerin artması ile tedavisinin iyi gitmediğini anlar. Tam da böyle zor bir döneminde kliniğin dışında Haley isimli bir kız ile tanışır. Haley Eli’ye kliniğin geçmişi ile ilgili ilginç sırlar verir. Bu sırları ciddiye alan Eli, olayları farklı bir biçimde değerlendirerek klinikteki anormalliklerin sebebini bulacaktır.

Eli filmi yorumu; Bize göre

2019 yapımı Netflix yapımı olan Eli filmi, izlenilesi, sürükleyici ve bir o kadar da konusu itibari ile izleyiciyi farklı duygulara sürükleyen bir yapım. Salt korku refleksinin ön planda olmadığı hikaye itibari ile de farklı olan bu film, sonuç bölümünde hem izleyiciyi şaşırtıyor hem de soru işaretleri ile baş başa bırakıyor. Filmi bitirdiğinizde ise soru işaretlerinden arınmış ancak kesinlikle devamı olması gereken bi hikaye olduğunu kanısını akıllarda yaratıyor. İMDB puanı 5.8’i de hak etmediğini daha fazla olabileceğini söylemeliyiz.

Eli Filmi oyuncuları

Eli – Charlie Shotwell

Rose – Kelly Rilly

Paul – Max Martini

Dr. Horn – Lili Taylor

Haley – Sadie Sink

Yönetmen: Ciaran Foy

YORUMLAR