Nik Xhelilaj Kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos

17.10.2020
Nik Xhelilaj Kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos

Nik Xhelilaj kimdir, yaş, boyu, kilosu, kaç yaşında, instagram, Uyanış Yorgos, Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları, dini, nereli, selçuklu dizisi oyuncuları, imdb, ekşi, yorumlar, nun oyuncuları, nefes nefese boran, son bölüm gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u tıklayın.

Nik Xhelilaj Kimdir? Biyografi

Nik Xhelilaj 5 Mart 1983 yılında Arnavutluk’ta dünyaya geldi. Tam adı Kreshnik Xhelilaj’dır. 14 yaşında askeri lisede okumak için İstanbul’a gelen oyuncu Kuleli Askeri Lisesi’nde eğitim almaya başladı. Ancak 7 aylık askeri eğitimin ardından okulu bırakıp Arnavutluk’a geri döndü.

Oyunculuğa ilgi duymaya başlayan Xhelilaj, 2004 yılında “Academy of Arts in Tirana” Tiran Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Eğitimine devam ettiği yıllarda tanınan bir yönetmenden film teklifi geldi. Bu teklifi kabul eden genç oyuncu Çek Cumhuriyeti’ne giderek 60′lı yıllarda geçen ‘The Albanian’ isimli filmde; sevdiği kadın için Berlin’e giden illegal bir göçmeni canlandırdı.

Oyuncu anadili Arnavutçadan başka İngilizce, İtalyanca, Türkçe ve Almanca da konuşabilmektedir. Tomris Giritlioğlu’nun Televizyon dizisi Kayıp Şehir dizisinde Kadir rolü ile tanınan oyuncu ardından Üç Yol isimli sinema filminde rol aldı. yrıca son dönemde Her Sevda Bir Veda adlı dizine Yusuf karakteri ile ekran severlerin karşısında yer aldı.

2017 yılında Trt 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alan oyuncu burada Marco karakterini canlandırmıştır. Türk dizi ve sinema filmlerinde yer alırken aynı zamanda yabancı yapımlarda da yer alamaya devam etti. Bunlar; Winnetou – Der letzte Kampf, 4 Blocks, Engjejt jane larg, Atila, Steig. Nicht. Aus ve Milk & Honey gibi yapımlardır.

2018 yılında Nefes Nefese isimli dizide rol alan Xhelilaj, burada Boran karakteri ile Türkiye’deki ününü de arttırdı. Ardından Kobra takibi dizisinde Timo karakterini canlandırdı.

2020 yılında da TRT1’in yeni dönem dizilerinden olan ve kadrosunda Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Gürkan Uygun, Mehmet Özgür, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu ve Sevda Erginci gibi isimler bulunan Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisinde Yorgos karakterine hayat verdi.

İlerleyen zamanlarda da Wir Kinder vom Bahnhof Zoo ve The Albanian Virgin gibi yapımlarda yer alması bekleniyor.

Nik Xhelilaj Yaşı – Kaç Yaşında?

37

Boy- Kilo

188 – 85

Nik Xhelilaj Sevgilisi

Bilinmiyor

İnstagram Hesabı

@nik_xhelilaj

Nereli

Tiran, Arnavut

Dini

Ödülleri:
2010 – 32. Moskova Uluslararası Film Festivali – En İyi Oyuncu ödülü (The Albanian)
2010 – Priştine Uluslararası Film Festivali – En İyi Oyuncu ödülü (The Albanian)
2010 – 47. Altın Portakal Film Festivali – En İyi Oyuncu ödülü (The Albanian)
2014 – Priştina Uluslararası Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu (Üç Yol)
2014 – 4. Van Gölü Film Festivali – En iyi Erkek Oyuncu (Üç Yol)

2005 – Single Use (kısa film)
2005 – Trishtimi i zonjës Shnajder
2009 – Gjalle!
2010 – The Albanian (Arben) (Sinema Filmi)
2012 – Kayıp Şehir (Kadir)(TV Dizisi)
2012 – Seven Lucky Gods (Mehmet) (Sinema Filmi)
2013 – Real Playing Game Real Playing Game (Young Boris) (Sinema Filmi)
2013 – Üç yol (Bünyamin) (Sinema Filmi)
2014 – Her Sevda Bir Veda (TV Dizisi)
2017 Payitaht: Abdülhamid
2018 Nefes Nefese
2020 Uyanış: Büyük Selçuklu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle