Rastgele Yazı

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi | Konusu | Oyuncuları | Ne zaman?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi | Konusu | Oyuncuları | Ne zaman?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, yeni bölüm ne zaman, ne zaman başlayacak, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 28 Eylül 2020’de yayınlanmaya başlayacak olan yeni TRT dizilerinden biridir. Yüksek bütçesi ve geniş oyuncu kadrosu ile dikkatleri çeken dizi, yeni sezonda TRT’nin ön plana çıkacak yapımlarından biri olacak. Tarihi, drama türünde olacak olan dizi, Pazartesi günü ekranlarda yer alacak. Dizinin kadrosunda, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Gürkan Uygun, Mehmet Özgür, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu ve Sevda Erginci gibi isimler yer alıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu konusu

Dizinin konusu, “Kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın” sloganı ile tanıtılan dizinin Büyük Selçuklu Devletinin III.sultanı Sultan Melikşah’ın hükümdar olduğu dönemde yaşananlar konu edilecek. Savaş sahneleri ve Selçuklu dönemine özgü teması ile dikkat çeken dizinin Diriliş Ertuğrul ve Payitaht Abdülhamid gibi tarihin dışında veya kurgu olarak mı ilerleyip ilermeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Gürkan Uygun, Mehmet Özgür, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu ve Sevda Erginci gibi isimler yer almaktadır.

Buğra Gülsoy – Sultan Melikşah
Hatice Şendil – Terken Hatun
Leyla Lydia Tuğutlu – Elçin
Sevda Erginci – Tuna
Mehmet Özgür – Nizamülmülk
Ekin Koç – Ahmed Sencer
Cemal Toktaş – İmam Gazali
İlker Kızmaz – Arslantaş
Osman Sonant – Andreas

Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlayacak?

28 Eylül Pazartesi günü TRT 1’de yayınlanacak.

Dizi fragmanı

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*