Nova Norda Kimdir? Gerçek Adı – Şarkıları

Nova Norda kimdir, gerçek adı, şarkıları, sevgilisi, albüm, Varım, Yeniden, ekşi, müzikleri, logo, adının anlamı, ne demek, yaşı, kaç yaşında, biyografi, boyu, kilosu, instagram hesabı, Ecem Böke gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

08.01.2021
Nova Norda Kimdir? Gerçek Adı – Şarkıları

Nova Norda kimdir, gerçek adı, şarkıları, sevgilisi, albüm, Varım, Yeniden, ekşi, müzikleri, adının anlamı, ne demek, yaşı, kaç yaşında, biyografi, boyu, kilosu, instagram hesabı, Vikipedi, Ecem Böke gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Nova Norda Kimdir?

Nova Norda 1 Mart 1991 yılında dünyaya geldi. Gerçek adı Ecem Böke olan sanatçı Nova Norda ismini sahne adı olarak kullanıyor. Henüz 7 yaşından bu yana müziğe ilgi duyan ve piyano çalarak başladı. Üniversite eğitimi için Boğaziçi Sosyoloji bölümünü tamamladı. Eğitim aldığı yıllarda müzik hayatından kopmadı ve üniversitesinde yer alan bir rock korosunda devam etti. Burada koro şefliği yaptı. Bir süre özel sektörde şansını deneyen sanatçı müziğe yönelmeye karar verdi.

Kariyeri

Bir süre özel sektörde şansını deneyen sanatçı müziğe yönelmeye karar veren Nova Norda, 2018 yılının Şubat ayında ilk teklisi olan “Çıktım Bir Yola” şarkısı ile çıkış yaptı. Aynı yıl “Dinozorlar”, “Boşver”, “Varım” ve “Beni Biraz” isimli 4 farklı şarkısını da dinleyicileri ile paylaştı. “Boşver” şarkısı için bir de akustik kayır hazırladı.

İlk video müzik klibini “Boşver” isimli şarkısı için çekti. Müzik klibinin yönetmenliğini Emir Yarkın üstlendi.

2019 yılında “Varım” ve “Dinozorlar” şarkısı için de akustik kayıt çıkardı. Aynı yıl bir de “Zor” isimli şarkısını ve akustik kaydını yayınladı. Yine 2019 yılında “Kuzeye Kaç” şarkısını yayınladı. Youtube fenomeni olan Orkun Işıtmak’ın ”Senden Önce” adlı şarkısına ve 2019 yılında Bege ile ”Yeniden”adlı düette eşlik etti. Can Ozan, Birkan Nasuhoğlu, Sertab Erener gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı.

2020 yılında “Kim Üzdü Seni”, “Beteri Yok Uslanmaktan” şarkılarını yayınladı. Aynı yıl Müslüm Gürses’in şarkısı olan “Bakma Bana Öyle” şarkısını kendi tarzıyla kaydetti.

Şarkıcının toplamda 12 adet şarkısı ve 4 farklı şarkısının akustik kaydı bulunmaktadır.

Nova Norda Ne Demek?

Kuzey Yıldızı

Gerçek Adı Ne?

Ecem Böke

Nova Norda Yaşı | Kaç Yaşında?

29

Sevgilisi

Norda Yedinci ev’in hem vokali hem gitarcısı olan Birkan Nasuhoğlu ile birlikte.

Instagram Hesabı

@nova.norda

Twitter

@nova.norda

Şarkıları -Diskografi

2018 Çıktım Bi Yola Mümkün
2018 Dinozorlar Mümkün
2018 Boşver Mümkün
2018 Boşver (Akustik)
2018 Varım
2018 Beni Biraz
2019 Varım (Akustik)
2019 Dinozorlar (Akustik)
2019 Zor
2019 Zor (Akustik)
2019 Kuzeye Kaç!
2019 Senden Önce (Orkun Işıtmak)
2019 Yeniden (Bege)
2020 Kim Üzdü Seni
2020 Beteri Yok Uslanmaktan
2020 Bakma Bana Öyle

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle