Rastgele Yazı

Evdeki Saat Grubu Kimdir? Solisti ve Üyeleri

Evdeki Saat Grubu Kimdir? Solisti ve Üyeleri

Evdeki Saat grubu kimdir? soruları merak ediliyor. Evdeki Saat grubu solisti kimdir, uzunlar, çürüdüm, şarkı sözleri, grup üyeleri, şarkıları, albüm, ne zaman kuruldu, nerede kuruldu, Eren Alıcı kimdir, instagram, twitter gibi aramalarınız için yorumguncel.com

Evdeki Saat Grubu Kimdir?

Grup, 2014 yılında vokalist Eren Alıcı ve back vokal Sunguralp Esat tarafından İstanbul’da kurulan alternatif bir müzik grubudur. Grubun temeli iki ev arkadaşı olan Eren ve Sunguralp ikilisinin birlikte şarkılar yapması ile atıldı. Şarkılarını internette yayınlamaya karar verdiler.

Grubun İsmi Neden Evdeki Saat?

Grubun ismi üzerine uzun uzun düşünülmemiş. Ev arkadaşlığı yıllarında şarkılarını yayınlamak istediklerinde grubun back vokal ve gitaristi olan Sunguralp Esat’ın Evdeki Saat isimli hesabında yayınlanmasına dayanıyor.

Parçalarında daha çok Kadıköy-Karaköy soundunu kullanna grup şarkılarındaki amatör ruhunu koruyarak sokak ve şiiri buluşturuyor. Grup şarkılarında Neşet Ertaş, Türk 70’ler pop, Anadolu Pop gibi tür ve kişilerden besleniyor. Grubun şarkılarını aynı zamanda grubun solisti de olan Eren Alıcı kaleme alıyor.

Grup ilk olarak “Biraz Olsun” isimli parçalarını internette yayınladıklarında insanların ilgisini çektiğini düşünerek yollarına devam etmiş. Dinleyicinin ilgisine karşılık olarak ikinci yayınladıkları şarkı “Deli Miyim” isimli parçalarıdır. Ardından her ay bir şarkı yayınlamaya devam etmişler.

Şarkılarını sürekli güncel tutmak isteyen grup hem yerelde hem de evrensel müziği takip ediyor.

Grup ilk single çalışması olan “Eski ve Tozlar İçinde” isimli çalışmasını 2015 yılında yayımladı. Ardından 2017 yılında “Bizi Orada Arama” isimli albüm çalışmasını yayımladılar. Ardından da sırasıyla “Yanlış Var”, “İnsanlar Ne Güzel Gülüyor”, “Ay Doğar”, “Mucize”, “Mümkün Değil”, “Mükemmel”, “Adalet Strasse”, “Ekin” ve “Çürüdüm” isimli single çalışmalarını yayımladı.

Sanatçı, son olarak 2020 yılında “Uzunlar” isimli single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. Bartu Küçükçağlayan’ın Mücbir Sebepler kanalında Uzunlar parçasının duyulması ile grubun tanınırlığı ve şarkının dinlenmesi arttı. Şarkının iki farklı versiyonu bulunmaktadır.

Evdeki Saat Solisti Eren Alıcı Kimdir?

Evdeki Saat grubu aynı zamanda grubun solisti olan Eren Alıcı’nı projesidir. Küçükken rap şarkılara büyük ilgisi olan Eren Alıcı, 14 yaşından bu yana gitar çalıyor. Rap şarkıları da olduğunu söyleyen Alıcı’nın bu şarkılarını yazdığı süreçte adının Ezel olarak anıldığını söylüyor bir röportajında. Üniversite üçüncü sınıfındayken tarzının dışına çıkarak farklı müzisyenlerle tanıştı. Bu farklı tarzda müzik yapan grup da şu an “Üçüncü Yeniler” ismi ile bilinen müzik grubudur. Alıcı ilk ciddi parçası olarak tanımladığı “Biraz Olsun” isimli şarkısını 18 yaşında yazdı. Bu şarkının ardından tarzında büyük değişikliğe giden müzisyen daha özgün parçalar yazmaya başladı.

Grup Üyeleri Kimdir?

Eren Alıcı – solist
Sunguralp Esat – back vokal – gitarist
Arif Kara
Kemal Demir

Sosyal Medya Hesapları

Instagram: @evdekisaat
Twitter: @evdekisaat

Facebook: Evdeki Saat

Spotify: Evdeki Saat

Albümleri – Şarkıları

2014– Biraz Olsun
2015 – Eski ve Tozlar İçinde
2017 – Bizi Orada Arama
Yanlış Var
İnsanlar Ne Güzel Gülüyor
Ay Doğar
Mucize
Mümkün Değil
Mükemmel
Adalet Strasse
Ekin
Çürüdüm
2020 – Uzunlar (V1 – V2)

Diğer Müzik Grupları

The Away Days Kimdir? Grubu ve Üyeleri Hakkında

Bağzıları Grubu Kimdir? | Solist ve Grup Üyeleri

Dolu Kadehi Ters Tut Grubu Kimdir? Solisti ve Grup Üyeleri

Son Feci Bisiklet Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubu Kimdir? Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*