Bağzıları Grubu Kimdir? | Solist ve Grup Üyeleri - Yorum Güncel

Bağzıları Grubu Kimdir? | Solist ve Grup Üyeleri

12.07.2020
Bağzıları Grubu Kimdir? | Solist ve Grup Üyeleri

Bağzıları grubu üyeleri kim soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Bağzıları grubu, şarkıları, albümleri, solist, dağıldı mı, müzik grubu, aysel git başımdan, şarkısı kimin için yazıldı, Ömer Naldemir, Konuya Fransız, Hür Kır, İnstagram hesabı, Ayhan Akbaş, Emre Sargın ve İsmail Ozan gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Bağzıları Grubu ve Üyeleri

Bağzıları grubu, Mart 2016 yılında Ömer Naldemir ve Emre Sargın tarafından İstanbul, Samatya Sahili’nde kuruldu. Onur Ünlü’nün sözlerini yazdığı “Zaten Kırılmış Bir Kızsın” şarkısı ile tanınan ve ünlenendi. İndie tarzında müzik yapan grup derin metaforları barından şarkıları ile de sevilen bir grup haline geldi.

2016 yılında kuruldukları yılda Bağzı Şeyler ismi ile kurulan grup, aynı isimle başka bir grubun telif hakları nedeniyle Bağzıları ismi ile yoluna devam etti. Üniversite yıllarında 2 gencin bir araya gelmesi ile kurulan Bağzıları grubu, hem okuyup hem şarkılar yazıp kayda girmiş ve şarkılarını yayınlamışlardır. Grubun karşılaştıkları sorunlar bununla kalmayıp müzik yaparken, üretirken aynı hissiyatta olmak gerektiğine inandıklarından ve genelde kafa uyuşmazlığı sebebiyle daha önce üç davulcu ve üç gitarcı değiştirdiler.

Gruptan ayrılan bir gtarist arkadaşları ayrılırken şarkılarını yayınladıkları SoundCloud hesabını sildirdi. 7 hafta boyunca şarkıların milyonluk izlenmelari reklamsız oldu.

2017 Mart ayında “Bize Kalsın” isimli albümleri ile ilk albüm çalışmasını yayınlayan grup ardından konserler vermeye başladı.

2018 yılında “Gece Lambası” isimli 10 şarkılık albümlerini yayınladılar. 2019 yılında, Sizin Olsun Dünyalar, Hayaletler, Aysel Git Başımdan isimli üç tekli daha yayımladılar. 2020 yılında “Koptum Geldim Gerçeğimden” isimli bir tekli yayımladılar.

Bağzıları İnstagram Hesabı

@bagzilari

Bağzıları Solist ve Grup üyeleri

Ömer Naldemir – Vokal
Ayhan Akbaş – Elektro gitar
Emre Sargın – Bas gitar
İsmail Ozan – Davul

Albümleri – Şarkıları

Bize Kalsın (2017)

 1. “Bir şair Değilim”
 2. “Kırmızı Paltolu Kız”
 3. “Ellerin”
 4. “Zaten Kırılmış Bir Kızsın”
 5. “Kime Sığınsam Sigarası Bitmiştir”
 6. “Sen De Vur Frikikten Sevgilim”
 7. “Pazartesi”
 8. “Zaten Kırılmış Bir Kızsın”

Gece Lambası (2018)

 1. “Sen Benden Çaldın Biraz”
 2. “Akışına Bıraktım Akmadı”
 3. “Kışlık Rafı”
 4. “Işığı Kapat”
 5. “Ölüyoruz”
 6. “Evleniyormuşsun Bugün”
 7. “Uyu Artık”
 8. “Tesadüfi Dokunuşlar”
 9. “Leyla”
 10. “Allı Turnam”

EP 2019

“Sizin Olsun Dünyalar”
“Hayaletler”
“Aysel Git Başımdan

Koptum Geldim Gerçeğimden (2020)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.