Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubu Kimdir? Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

06.12.2019
Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubu Kimdir? Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu üyeleri kimlerdir soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Yüzyüzeyken Konuşuruz solisti kim? Grup üyeleri kimdir? Konserleri, Ne grubu? Müzikleri, albümleri, müzik türleri nedir? İndie grup ne demek? Kaan Boşnak kimdir? Kaç yaşında? Alternatif bağımsız müzik nedir? ve daha fazlası için yorumguncel.com’da kalın.

Son zamanların ilginç grup isimleri ile ve farklı müzik türleri ile gençlerin ilgisini çeken grup Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Yüzyüzeyken Konuşuruz Kimdir? Ne Zaman Kuruldu?

Yüzyüzeyken Konuşuruz müzik grubu 2011 yılı Mayıs ayında kuruldu. Başta yalnızca iki kişi olan ve söz yazarı olan Kaan Boşnak’ın şarkılarını bir arkadaşı ile çalıp kaydetmesi ardından sosyal medyada yayınlaması ile başladı her şey. Ardından ilginç grup ismi, ilginç sözleri ve farklı müzik türü ile insanların yoğun ilgisini çeken grup, işleri büyütmeye karar verdi. Grubun kemik kadrosunda Kaan Boşnak ve gitarist arkadaşı Engin Sevik yer alıyor. Ardından arada bir değişiklikler yaşayan grup bugün halen müzik yapmaya ve sevenleri ile paylaşmaya devam etmektedir.

Yüzyüzeyken Konuşuruz Albümleri

İlk yayınladıkları şarkılara Birkaç Yıl Sonra Utanılacak Şarkılar adını verdiler. Ardından ilk albüm için çalışmaya başlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz, ilk albümü Evdekilere Selam’ı 2013 yılında anlaştığı müzik şirketi ile yayınladı. Bu albüm grubun eski yayınlanmış şarkılarını yeniden düzenlemesi ile oluşturuldu. Yeniden dinleyicilere sunulan şarkılar yeniden büyük ilgi gördü ve ardından yeni albüm ve şarkılar için çalışmaya başladılar.

Ardından 2014 yılında Otoban Sıcağı isimli albümü yayınlayan grubun bu albümü de en çok dinlenenler arasında yer aldı. Kısa sürede çok sevilen grup dur durak demeden çalışmaya devam etti.   

2017 yılında tek şarkılık single olan Sandal’ı ve Ne Fark Eder şarkısını yayınladılar. 2018 yılında da yine tek şarkılık single çalışması Boş Gemiler şarkısını yayınladı grup. Her iki şarkı da çok sevildi ve dönemin hit şarkıları arasında yer aldı. 2018 yılında uzun bir aradan sonra son albümleri olan Akustik Travma’yı yayınladılar. Albüm müzik dinleme platformlarında yılın en çok dinlenen albümleri arasında yer aldı.

2019 yılına gelindiğinde yine tek şarkılık albüm çalışması olan Ölsem Yeridir’i yayınladılar.

Son single çalışmaları olan ve New York’ta kaydı yapılan ‘Kazılı Kuyum‘ şarkısını Ocak 2020’de yayınladılar.

Yüzyüzeyken Konuşuruz ilk çıktığı zamanlarda İndie Müzik olarak tanımlandılar. Şimidki albümleri ile daha çok 60’lar müzik temasında müzikler yapan grup, memleketimizin ezgilerine şarkılarında yer vermek istediğini söylemiştir. Grup yeni müzikleri ile alternatif bağımsız müzik türünde şarkılar yapmaktadır.

İndie Grup Ne demek?

İndie Müzik İndie; büyük ticarî şirketler tarafından üretilmeyen müzik eseri. İngilizce “independent” (bağımsız) kavramından oluşturulmuştur. Bu tür eserler genellikle nispeten küçük, bağımsız şirketler tarafından üretilir.

İndie sözcüğü bir müzik türünün başına eklendiğinde (indie pop, indie rock vs.) genellikle üretim aşamasından çok müziğin türü ile ilgili bilgi verir. İndie müzik türleri genellikle birlikte anıldıkları ana akım müziklerden farklı, özgün bir stile sahiptir. İndie sözcüğü bu anlamda bazen “alternatif müzik” kavramıyla eşanlamlı kullanılır.

Yüzyüzeyken Konuşuruz Grup Üyeleri

 Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu, kendilerini metropolün içinde sıkışmış: kayıp bir jenerasyon olma eşiğinde büyümüş iki genç insanın anlattığı hikayelerden oluşan, şehirli bir lirik müzik grubu olarak tanımlamaktadır.

Grubun Kemik kadrosunda gitar ve vokalde Kaan Boşnak yer alırken ona ilk eşlik eden isim lise yıllarından arkadaşı olan Engin Sevik yer aldı Bas gitarda Burak Üngörmüş(aynı zamanda prodüktör) ve davulda Can Kalyoncu’da eklenince grup tamamlanmış oldu. Arada bir her müzik grubu gibi üyelerin değiştiği de oldu elbet. Ancak grup bunu sorun etmedi çünkü farklı şeyler denemeyi tercih eden yenilikçi bir grup Yüzyüzeyken Konuşuruz. Bir ara davulu Oğuz Kont devraldı daha sonra bas gitarı da Can Tunaboylu devraldı. Sevilen grup bugün halen ilginç müzik türlerini bir araya getirerek, maceracı bir şekilde konserler vermeye devam etmektedir.

**Yüzyüzeyken Konuşuruz’un Solisti Kaan Boşnak Kimdir?

*Son Feci Bisiklet Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

YORUMLAR

canlı tv izle