Son Feci Bisiklet Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

20.12.2019
Son Feci Bisiklet Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

Son Feci Bisiklet son dönem ilginç grup ismi ve şarkılarıyla ön plana çıkan gruplardan biri. Google arama motorunda sıkça Son Feci Bisiklet grubu üyeleri kimdir? soruları aratılıyor. Arda Kemirgent hayatı, sözleri, şarkıları, bikinisinde astronomi hikayesi, Pazar ve ertesi, ekşi, konser, youtube, ölen sevgilisi, üyeleri, solisti kim, gitarist kim, Arda Kemirgent hakkında bilgi ve daha fazlası için yorumguncel.com

Son Feci Bisiklet Kimdir? Ne Zaman Kuruldu?

Son Feci Bisiklet 2011 yılının yazında, İletişim Tasarımı mezunu Arda Kemirgent ve İşletme mezunu Can Sürmen tarafından Ankara’da kurulan bir müzik grubudur. Grubun adında geçen bisiklet sebebiyle bisiklet sporu ile ilişkisi olduğu sanılan grubun bisiklet sporuyla bir ilgisi bulunmamaktadır. Söylenene göre grubun ismi daha en başından belliymiş. Arda ve Can ikilisi bir araya gelmiş, ilk şarkılarını kaydetmiş ve ardından Son Feci EP adı altında yayınlamışlar.

Zamanla şarkılarına büyük ilgi gösterilen ve popüler hale gelmeye başlayan ikili grubuna yeni isimler eklemiştir. Basgitara Efe Güner, gitara da Erkin Sağsen’i de eklediler. Dört kişilik grubunu kuran müzik grubu ilk konserini Ankara’nın kült mekanlarından biri olan Manhattan’da verdi. Aynı dönemde 2.Be the Band yarışmasına katılan grup ilk 10’a girmeyi başardı. Ardından Roxy Müzik Ödüllerine katıldılar. Burada da finale kalmayı başardılar. 2012 yılında albüm çalışmalarına ve konserlerine hız veren grup hızla tanınmaya ve hayran kitlesini oluşturmaya başladı.

2012 yılında her grupta olduğu gibi Son Feci Bisiklet’in grubunda da değişikliğe gidildi. Gruba sonradan dahil olan basgitarist Efe Güner gruptan ayrıldı ve yerine Ozan Özgül geldi. Bu değişikliğin ardından grup 2 yeni single çıkardı. Ardından Bu Kız isimli single çıkardılar ve konser trafikleri bu sayede artmaya başladı.

2014-2015 yılında albüm çalışması için çalışmaya başlayan grup Haziran 2015’te ‘Vesaire’ isimli albümünü çıkardı. Ardından tanıtım turnelerine başlayan grup birçok şehirde sahne aldı. 2016 yılında ‘Sıkıntı Var’ albümünü piyasaya sürdü.

Son Feci Bisiklet ‘in İsmi Nereden Geliyor?

Bir müzik grubunun üyelerinin yanı sıra en merak edileni müzik grubunun isminin hikayesidir. Hele ki son dönemde çıkan ilginç isimli müzik gruplarınınki ise daha çok merak konusu. Ancak grup isminin grup üyelerine göre bir hikayesi yok. Bir anda tanınan ve Son Feci EP’sinin ardından 2.Be The Band yarışması için isme ihtiyacı olan grup hızlıca karar vermiş. İlk akıllarına gelen 3 kelimeyi bir araya getirmişler ve ortaya da Son Feci Bisiklet ismi çıkmış.

Son Feci Bisiklet Grup Üyeleri

Arda Kemirgent – Solist (vokal- gitar)

Can Sürmen – Davul

Ozan Özgül – Basgitar

Erkin Sağser – Gitar

Son Feci Bisiklet’in Şarkıları

2014– Son Feci EP

Uzaydan Geldiğine Göre Yorgun Olmalısın

         Rahatsız Vals

         Bikinisinde Astronomi

         Bu Kız

         Gaffola

         Küçük Saydam İnsanlar

         Varoluşum Yokuşu

         Tavuk Korkusu

         Kaybol

2015– Vesaire

 İ.K.O

Gece

Pazar ve Ertesi

Elektrot

Beni Rahatta Dinleyin

Viva La Vadi

Modern Zamanlar

Ütopya

Nektarin

2016– Zaman Yok

 Sıkıntı Var

Reklamlar

2017-Kötü Şeyler

Düşman

İt Gibi

Müptezel

Teslim Tesellüm

Galiba Sevmiyorlar

2018– Çar Bomba

Yerlerde

*Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubu Kimdir? Solisti ve Grup Üyeleri Hakkında

**Yüzyüzeyken Konuşuruz’un Solisti Kaan Boşnak Kimdir?

YORUMLAR