The Away Days Kimdir? Grubu ve Üyeleri Hakkında

28.07.2020
256
The Away Days Kimdir? Grubu ve Üyeleri Hakkında

The Away Days kimdir, solisti, grup üyeleri, şarkıları, ne zaman kuruldu, Türk grubu mu, müzik grubu, üyeleri kim, nerede kuruldu, müzik tarzı, albümleri, diskografi, Layers, Designed gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

The Away Days Grubu

The Away Days grubu, yılında Oğuz Can Özen ve Sezer Koç tarafından İstanbul’da kurulan bir İndie müzik grubudur. İlk çıkış parçaları olan How Did It All Start şarkısını 2012 yılında bağımsız olarak yayınladılar. 1 yıl sonra aynı zamanda ilk müzik videoları Galaxies şarkısını yayınladılar. Bu şarkı her ilkbaharda Austin ve Texas’ta yapılan South by Southwest festivalinde sahnelendi ve uluslararası ilgi gördü. Ardından grup The Great Escape Festival’da sahne aldı ve İngiltere turu gerçekleştirdi. Grup aynı zamanda Portishead, Paul Banks ve Owen Pallett gibi sanatçılar için sahne açılışları yaptı.

Grup, 2014 yılında “Your Color” ve “Paris” adlı teklileri yayınlandı. Bu şarkılarına ayrıca müzik klibi de yapan grubun bu şarkıları da büyük ilgi gördü. Öyle ki müzik videolarının, sırasıyla, Clash ve Spin dergileri tarafından prömiyeri yapıldı.

Müzik tarzı Dream pop ve Shoegazing olarak tanımlanan grubun ismi nereden geliyor sorusuna grubun vokalisti Oğuz Can Özen “Gruba The Away Days adını verdik fakat İstanbul ya da Türkiye’ye ait hissetmediğimiz için değil, hiçbir yere ait hissetmediğimiz için. Belki de İstanbul’un müziğimize büyük bir etkisi yoktu fakat bizim için güzel bir ev olma özelliği taşıyor.” diyerek cevap vermiştir.

Grubun bazı müzik videolarınının yönetmenliğini de grubun vokalisti Oğuz Can Özer yapmaktadır.

Müziklerinde en çok Selda Bağcan, Joy Division, The Stooges ve The Smiths ve The Strokes’ten etkilenen grup müzik etkilerini uzak doğu ve Hindistan’da bulmaya çalıştıklarını da söylüyorlar.

Grubun şu ana kadar yaptıkları şarkılardan ise en çok “Layers” parçası ile 2019 yılında çıkardıkları single çalışmalarından biri olan “Designed” parçasıdır.

The Away Days Grup üyeleri

Oğuz Can Özen
Sezer Koç
Orkun Atik
Volkan Karaman
Anıl Atik

Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: @theawaydays
Facebook: @theawaydays

The Away Days Diskografi – Albümleri

“Dreamed at Dawn” (2017)
EP’ler
How Did It All Start (2012)
THIS (2015)
Singleler
“Your Colour” (2014)
“Paris” (2014)
“Best Rebellious” (2014)
“Paris (Portecho Remix)” (2014)
“World Horizon” (2016)
“Places to Go” (2016)
“You Think You’re High” (2018)
“Designed” (2019)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR