Rastgele Yazı

Nuh Tepesi filmi konusu oyuncuları vizyon tarihi

Nuh Tepesi filmi konusu oyuncuları vizyon tarihi

Film hakkında

Nuh Tepesi filmi, Cenk Ertürk’ün yönetmenliğinde Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür, Hande Doğandemir gibi isimleri bir araya getiriyor. Film Adana Altınkoza film festivali’nde en iyi film, en iyi yönetmenlik dallarında ödül kazandı. Film, 28 Şubat 2020’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Ayrıca film Tribeca film festivalinde de görücüye çıkacak. Türk Alman ortak yapımı olan filmin senaryosunu Cenk Ertürk yaparken, yapımcılığını ise yine Cenk Ertürk ile birlikte Alp Etürk yapıyor.

Nuh Tepesi filmi konusu

Film, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu ediyor. Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul’dan memleketleri Bursa’ya doğru yola koyulur. Ömer’in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir. Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllardır birbirlerini görmeyen baba oğulun itiraflar silsilesine dönüşecektir.

Nuh Tepesi filmi vizyon tarihi

Dram türündeki film özellikle Ali Atay ve Haluk Bilginer’in gösterdiği performans ile dikkat çekeceği düşünülüyor. Festivallerde gösterilen filmi, seyirciler 28 Şubat 2020’de izleyebilecek.

Nuh Tepesi filmi fragmanı

Ali Atay kimdir? Hayatı – Kariyeri – Filmler

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*