Ölü Ekmeği Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Ölü Ekmeği film, konusu, filmi konusu, oyuncuları, kimin eseri, film izle, imdb, fragman, reis çelik, izle, karakterleri gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edin.

09.06.2021
Ölü Ekmeği Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Ölü Ekmeği film, konusu, filmi konusu, oyuncuları, kimin eseri, film izle, imdb, fragman, reis çelik, izle, karakterleri gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edin.

Ölü Ekmeği Film Hakkında

Lal Gece ve F Tipi film gibi yapımların yönetmeni Reis Çelik’in yönetmen koltuğuna oturduğu 2020 yapımı filmdir. Dünya prömiyerini Dünyanın en önemli film festivalinden biri olan Tokyo Film Festivali’nde yapan film en iyi 14 film ile büyük ödül için yarıştı.

Tokyo Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde, yapımcılığı Kazfilm adına Dilek Aydın ve Anıl Çelik tarafından gerçekleştirilen, yönetmen Reis Çelik’in son filmi Ölü Ekmeği – Aşıq, Türkiye’yi temsil etti. Yönetmen Çelik daha önce de Lal Gece filmi ile Tokyo’da festivalin Asya Filmleri bölümünde En İyi Film ödülünü almıştı.

Tarhan Omarov, Ziyeddin Aliyev, Şilan Düzdaban, Mariam Buturishvili gibi isimlerin başrolünde olduğu filmin müziklerini Engin Arslan, Ertan Tekin ve Reis Çelik yaptı. Toplamda 1 saat 43 dakikadan oluşan film imdb’de 5,1 puan aldı.

Ölü Ekmeği Film Konusu

Ölü Ekmeği, geleneksel müziğin ustası olmanın hayalini kuran küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. İklim şartları nedeniyle ağaçların meyve vermediği ücra bir bölgede yaşayan bir çocuk, Türk geleneksel müziği sanatçısı olmayı hayal eder. Bu sırada öğretmeni ile birlikte yolculuğa çıkan çocuk, genç bir kıza bir elma getireceğine dair söz verir.

60’lı yılların Anadolu’sunda, yaşı ilerlemiş söz ustası Aşık Ziyeddin, tükenmekte olan mesleğini devam ettirmesi için bir çırak yetiştirme gayreti içindedir. Mustafa gönlünü kendinden yaşça büyük bir kıza kaptırır. Bir an önce hak aşığı olmak için bade içip kendisiyle ilgilenmeyen Gülbeyaz’ın gönlünü kendine çevirme hayali içindedir. Ancak din, kader, politika ve yoksulluk kazanında yaşayan bölgede çırak Mustafa’nın hayalleri istediği gibi olmayacaktır.

Ölü Ekmeği Film Oyuncuları

Filmin başrolünde Tarhan Omarov, Ziyeddin Aliyev, Şilan Düzdaban, Mariam Buturishvili gibi isimlerin yer alıyor.

Karakterleri

Tarkhan Omarov
Ziyaddin Aliyev Ziyaddin Aliyev
Silan Düzdaban Silan Düzdaban
Mariam Buturishvili Mariam Buturishvili
Dilan Aksüt Dilan Aksüt
Arda Yanikel Arda Yanikel
Anil Cavdar Anil Cavdar
Arif Yanikel Arif Yanikel
Sevinc Yanikel Sevinc Yanikel
Emrecan Cavdar Emrecan Cavdar
Soner Yanikel Soner Yanikel

Fragman

Ölü Ekmeği Film Yorumları

yönetmenliğini reis çelik’in yaptığı, oyuncu kadrosunda tarkan omarov, ziyaddin aliev, şilan düzdaban ve mariam butursvili’nin yer aldığı film.

film türkiye prömiyerini 57. antalya altın portakal film festivali’nde yapacak.

60-70’lı yılların anadolu’sunda yaşı ilerlemiş söz ustası aşık ziyeddin, tükenmekte olan söz ustalığı ve aşıklık mesleğini devam ettirmesi için bir çırak yetiştirme gayreti içindedir. bu zor işi üstlenen çırağı mustafa, gönlünü kendisinden yaşça büyük bir kıza kaptırmıştır. bir an önce “hak aşığı” olmak için pîr elinden bâde içip kendisiyle ilgilenmeyen gülbeyaz’ın gönlünü çevirme hayalleri içindedir. ancak mustafa’nın hayalleri, din, kader, politika ve yoksullukla sınanacaktır.

  • aslansimsek

geleneksel müziğin ustası olmanın hayalini kuran küçük bir çocuğun hikayesini konu eden, senaryosu ve yönetmenliği reis çelik’e ait olan 2019 yapımı türk filmi.
oyuncu seçimi, görüntü yönetmenliği, ses mühendisliği çok iyi olan film kesinlikle imdb puanı olan 4.4’den fazlasını hak ediyor.

  • justin mcleod

Kömür (The Charcoal) Film | Konusu | Oyuncuları |

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.