Kömür (The Charcoal) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kömür, The Charcoal, filmi, konusu, oyuncuları, filmi konusu, yorumları, cast, imdb, ekşi, review, izle, TRT 2, Esmail Monsef, 2019, Netflix, trailer gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

07.06.2021
Kömür (The Charcoal) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kömür, The Charcoal, filmi, konusu, oyuncuları, filmi konusu, yorumları, cast, imdb, ekşi, review, nerede çekildi, izle, TRT 2, Esmail Monsef, 2019, Neflix, trailer gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Film Hakkında

İranlı yönetmen Esmail Monsef’in yönetmen koltuğuna oturduğu 2019 yapımı dram türündeki filmdir. Bu yapımın senaryosunu kaleme alan Esmail Monsef için bu film, aynı zamanda Monsef’in ilk yönetmenlik deneyimi olan yapımdır. İran ve Fransa ortak yapımı olan film Azerice, Türk ve Farsça dillerindedir. Amin Hajiakbari Dizaji, Hadi Eftekharzade, Adhami Farid ve Zhila Shahi gibi oyuncular filmin başrolünde yer almaktadır.

Film, dünya prömiyerini ilk defa İran’ın en önemli festivali olarak gösterilen Uluslararası Fecir Film Festivali ile yaptı. Monsef’in ilk uzun metraj filmi, oğlunun hapse mahkum edilmesinin ardından Azerbaycan’a kaçarak, trajik bir sarmalın içine itilen bir babanın yoksulluktan kurtulmak için sınır kaçaklığına başlamasıyla birlikte ahlaki normlarının değişim sürecini anlatıyor.

Yönetmenin daha önce çektiği “Ardak” ve “Ağla” isimli kısa filmleri de ABD, İtalya, Ermenistan, Mısır ve Türkiye gibi farklı ülkelerdeki film festivallerinden ödüller almıştı.

Orijinal adı The Charcoal olan film toplamda 1 saat 30 dakikadan oluşuyor. Film imdb’de 7,3 puana sahiptir.

Kömür Filmi Konusu

Film konusu, oğlunun hapse mahkum edilmesinin ardından Azerbaycan’a kaçarak, trajik bir sarmalın içine itilen bir babanın yoksulluktan kurtulmak için sınır kaçaklığına başlamasıyla birlikte ahlaki normlarının değişim sürecini anlatıyor.

İran’ın kuzeybatısındaki kırsal kesimde, mütevazı bir kömür üreticisi olan Gheirat, hapse mahkûm edilen oğlunun Azerbaycan’a kaçmasının ardından trajik bir sarmalın içine itiliyor.

Kömür Filmi Oyuncuları

Filmde, Amin Hajiakbari Dizaji, Hadi Eftekharzade, Adhami Farid ve Zhila Shahi gibi oyuncular filmin başrolünde yer almaktadır.

Karakterleri

Amin Hajiakbari Dizaji – Davood
Hadi Eftekharzade – Gheirat
Adhami Farid – Yashar
Zhila Shahi

Fragman

Kömür Filmi Yorumları

çok doğal diyaloglar var, konusu ilginç ve trajik, oğlu için kaçakçılık yapmak zorunda olan bir baba var, oğlu azerbaycan’a kaçıyor ve olaylar gelişiyor…
film iranda geçiyor ve en çok ilgimi çeken nokta da oyuncular çok hoş bir türkçe konuşuyorlar azerbaycan türkçesi fakat iranda oldukları için farsçanın ezgisini de hissettiriyorlar arada.
yalnız “varımızı yoğumuzu sattık” gibi türkiye türkçesinde de olan bir deyimi hangi çevirmen neden “malımızı mülkümüzü sattık” diye çevirir ki … alt yazıya bile gerek yokmuş aslında cümlelerin yüzde doksanı anlaşılıyor.

  • odtengriaysar

değişik kaotik bir film. seviyorum böyle filmleri.

  • haylaz ruzgar

vakur bir baba, arada kalmış çaresiz ve kaygılı kız, silik anne, işlediği suçun altında ezilen bir genç, kibirli dayı, vefanın yükünü taşıyamayan bir sevgili…

asghar farhadi vari bir filmdi fakat karakterleri daha fazla duyumsamanız gereken bir film.

günlük hayatımızda farkında olmadığımız küçük hayatlardan birini izledim. her zamanki sıradanlığıyla hayat akıyor ama bu kez bir hikayeye tanık olmam için izleyici olarak beni olayın içine dahil etmişlerdi. “bunun gibi bir sürü hayat var.. bu sadece bir örnek.” deniliyordu. çok sıradan, her an her yerde olabilecek bir hikaye ama ordasınız. birinin günlüğünü okur gibi, sizin hayatınızda problem yokken bir yakınınızın problemini duyup halinize şükreder gibi…

  • midem bozuk

izlerken sanki ankara’nın soğukluğunu hissediyormuş gibi olduğum iran yapımı film. o puslu, gri ve dramatik soğukluğu filmin her köşesinde benimsedim.

bir başka ayrıntı olarak; aile bağları her ne kadar güçlü de olsa temeldeki -jenga gibi- yapı taşlarından birinin ansızın kıpırdayabildiği bir gerçektir.

  • kuzularin cigliklari
    

Sona Doğru (All Is Lost) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Jamaika Hanı (Jamaica Inn) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.