Sona Doğru (All Is Lost) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sona Doğru, All is Lost, filmi, konusu, oyuncuları, filmi konusu, yorumları, cast, imdb, ekşi, review, izle, TRT 2, JC Chandor, 2013, Neflix, trailer gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

07.06.2021
Sona Doğru (All Is Lost) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sona Doğru, All is Lost, filmi, konusu, oyuncuları, filmi konusu, yorumları, cast, imdb, ekşi, review, izle, TRT 2, JC Chandor, 2013, Netflix, trailer gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Film Hakkında

Margin Call, A Most Violent Year gibi filmlerin yönetmeni J. C. Chandor tarafından yazılıp yönetilen 2013 yılı Kanada ve ABD yapımı sinema filmidir. . Robert Redford filmin başrol oyuncusu olduğu filmde okyanusta tek başına hayatta kalmaya çalışan bir adamın yaşadıkları anlatılmaktadır. Robert Redford daha önce The Old Man & the Gun, Buttons ve Avengers: Endgame gibi yapımlarda yer alan usta oyunculardan biridir. İlk kez 2013 yılında sinema perdesinde yer bulan yapım yayınlandığı yıl ilk kez 3d olarak çekilen filmlerden biri olma özelliği taşımaktadır. Türkiye’de Sona Doğru ismi ile yer bulan film toplamda 1 saat 46 dakikadan oluşuyor. Orijinal adı All is Lost olan yapım izleyenlerinden 6,9 imdb puanı almıştır.

Sona Doğru Filmi Konusu

Hint Okyanusu’nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir ve vahşi bir fırtınanın tam ortasında kalmıştır. Teknik donanımları olmadan bir hiç olan adam direnişi ve tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına inanmaktadır. Okyanusun ve dalgalarının sesine kulak verir ve planlarını bu dalgalara göre yaparak yakınlarından bir geminin geçmesini dilemeye başlar. Ancak bu direniş hali zannettiği kadar kolay olmayacaktır. Zira okyanus son derece tehlikeli köpekbalıklarıyla doluyken doğal kaynakları da tükenmek üzeredir.

Sona Doğru Filmi Oyuncuları

Margin Call’un yönetmeni J.C. Chandor’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde usta sinemacı Robert Redford bulunuyor.

Karakterleri

Robert Redford – Başrol

Fragman

Sona Doğru Filmi Yorumları

yonetmen j. c. chandor’un ikinci filmi. bol yildizli ilk filmi margin call’in aksine bu filmde tek tabanca var; robert redford. okyanusta gecen bir hayatta kalma mucadelesi. konu boyle olunca akla ister istemez the old man and the sea geliyor. bilgiler su an bu kadar merkez.

  • ronesans adami

filmde diyalog yok (monolog var, o da çok az), filmin belkemiğini redford’un fiziksel oyunculuk yeteneği oluşturuyor. 12 years a slave’le beraber senenin potansiyel ödül avcısı filmlerinden biri olacak gibi duruyor.

  • jiyuu

cast away ve life of pi’yi sevmiş biri olarak seveceğimi düşündüğüm film.

biraz ağır ilerlemesine ve dialogsuz olmasına rağmen robert redford’un oyunculuğu ile çok başarılı bir hayatta kalma savaşı filmi olmuş. tavsiye ederim.

  • lordspike

gereksiz bir sürü filmin 3d çekildiği bir dönemde 3d olsa süper olacak sahneleri var. ancak robert redford gibi bir veteranın o topa girmemesi ayrı bir saygı unusuru. az çok yelken tecrübesi olanlar için ekstra güzel detaylar barındırıyor ve spoil etmeden söyleyeceğim son şey derinlik sarhoşluğu olur. *

  • winters

robert redford döktürmüştür. başrolleri ise okyanus,yağmur,fırtına ve balıklarla paylaşmaktadır,hatta
onlardan bile rol çalmıştır.

  • kibirsiz ingiliz

Jamaika Hanı (Jamaica Inn) Film | Konusu | Oyuncuları |

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.