Oya Çebi Kimdir? Habertürk haber spikeri

Oya Çebi hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, instagram hesabı, biyografisi, evli mi, eşi, Habertürk haber spikeri, kaç yaşında, boy kilo gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

28.04.2021
Oya Çebi Kimdir? Habertürk haber spikeri

Oya Çebi hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, instagram hesabı, biyografisi, evli mi, eşi, Habertürk haber spikeri, kaç yaşında, boy kilo gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Oya Çebi 20 Ocak 1985 tarihinde Trabzon’da dünya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü tamamladı. Üniversite yıllarında voleybol, tiyatro ve resim gibi aktivitelerin yanı sıra ses yarışmasına katılarak derece elde etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi isimler başta olmak üzere birçok isimden spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde eğitim gördü. Sıkı bir Trabzonspor taraftarı olan Çebi aynı zamanda piyano çalmayı ve şarkı söylemeyi çok sevmektedir.

Kariyeri

Kariyerine ilk olarak Türkçe öğretmenliği yaparak başladı. 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra spikerlik ve sunuculuk için gerekli eğitimlerini tamamlayıp Tvem kanalında çalışmaya başladı. Burada ana haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi. Bir süre Tvem’de çalıştıktan sonra 2017 yılında Habertürk kanalına transfer oldu. Habertürk’te Haftasonu Sabahı, Gece ve Gün Başlıyor programlarının yanı sıra ana haber bülteninin sunumunda görev aldı. Bir dönem

TV 8 int kanalında da Sektörün Enleri programını sundu.

Günümüzde hala Habertürk kanalında kariyerini sürdüren Çebi, haber bültenlerinde yer almaktadır. Bunun yanında özel olarak Türkçe öğretmenliği de yapmaktadır.

Oya Çebi Ekşi sözlük yorumları

-Habertürk’ün başarılı ve bir o kadar da güzel olan haber spikeridir.

-Sesi Ece Üner’in sesine aşırı benzemektedir.

-Özel hayatımda tanıştığım ve enerjisini çok beğendiğim güzel spiker.

-Bugün tekrar kendisini izledim ve hayran kaldım. Hafta sonu gündüz Habertürk haberlerini sunan haber spikeridir. Hayat hikayesine de baktığınızda fazlasıyla içten olup bugünlere emeğiyle geldiğini görebilirsiniz. Başarısı, duruşu, kalitesi ve doğallığıyla gençlerimize örnek teşkil etmektedir. Farklı bir güzelliği var ekranda daha çok görmek isteriz.

Oya Çebi yaşı

36

Oya Çebi Boyu

1.69

Oya Çebi Kilosu

53

Burcu

Oğlak

Oya Çebi Nereli?

Trabzon

Oya Çebi Instagram hesabı

@oyacebi

Evli mi?

Bekar

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.