Paul Apostle of Christ (İsa’nın havarisi) Filmi | Konusu | Oyuncuları

Paul, Apostle of Christ (İsa’nın havarisi) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, casti yorumları, incelemesi, Netflix, kaç yapımı, hangi ülke filmi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

31.12.2020
Paul Apostle of Christ (İsa’nın havarisi) Filmi | Konusu | Oyuncuları

Paul Apostle of Christ (İsa’nın havarisi) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, casti yorumları, incelemesi, Netflix, kaç yapımı, hangi ülke filmi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

23 Mart 2018‘de vizyona giren Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı olan macera, suç dram türündeki filmdir. Toplam 1 saat 48 dakikadan oluşan filmin yönetmenliğini Andrew Hyat üstlenirken, senaryosunu Andrew Hyat ve TJ Berden kaleme aldı. İngilizce olan film, gişede Box office verilerine göre 25,5 milyon dolar gelir elde etti.

Filmin oyuncu kadrosunda Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez, Joanne Whalley, John Lynch ve Yorgos Karamihos gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 7 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 6,6‘lık puana sahip oldu. Film Ocak 2021 itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Paul Apostle of Christ (İsa’nın havarisi) konusu

Filmin konusu, Yunan müjdecisi Luke, Hıristiyanlara karşı İmparator Nero’nun devam ettiği zulüm ile gizlice Roma’ya girer. Roma’da saklanan topluluğun liderleri Priskilla ve Aquila ile görüşmesi için şehir dışındaki diğer Hıristiyan toplulukları tarafından gönderildi. Aquila ve Priskilla şu anda Roma’da kalıp Hıristiyan kardeşlere umut verip, toplumlarıyla birlikte şehri terk edip belirli bir ölümden kaçınmayı tartışıyorlar.

Paul, bir Hıristiyan lider olarak güçlü etkisinden dolayı Mamertine Hapishanesinde hapsedildi ve bu da onu Nero’nun gücüne tehdit haline getirdi. Hapishanenin yeni atanan valisi Mauritius Gallus, Paul’u Roma’nın yarısını yakmakla suçlar ve Nero’nun kararnamesiyle onu ölüm cezasına çarptırır. Aquila ve Priskilla ile tanışan Luke, hapishaneye gizlice girer ve yorgun, fiziksel olarak dövülmüş Paul’ü neşeyle selamlar. Her iki adam da Pavlus’un Dünya’daki zamanının sona yaklaştığını kabul eder ve bu nedenle Luka, eskiden Tarsuslu Saul olarak bilinen Pavlus’un nasıl Hıristiyanlığın en büyük liderlerinden biri olduğuna dair bir açıklama yazmasına yardım etmesi için onu ikna eder.

Paul Apostle of Christ (İsa’nın havarisi) oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez, Joanne Whalley, John Lynch ve Yorgos Karamihos gibi isimler yer alıyor.

Jim Caviezel – Luke
James Faulkner – Paul
Olivier Martinez – Mauritius Gallas
Joanne Whalley – Priscilla
John Lynch – Aquila
Yorgos Karamihos – Saul of Tarsus
Antonia Campbell-Hughes – Irenica
Alessandro Sperduti – Cassius
Alexandra Vino – Octavia
Manuel Cauchi – Ananias
Noah Huntley – Publius
Kenneth Spiteri – Eubulus

Film yorumları

film hristiyanlığın ilk dönemlerini anlatıyor. yorumlarda okuduğuma göre senaryoda kaynak olarak sadece incil kullanılmış. roma’da gizlice inançlarını yaşamaya ve yaymaya çalışırken neron’un gazabına uğrayan bir avuç insanın yaşam öyküsü ,luke ve pavlus’un konuşmaları filmi izlenebilir yapımlar arasına sokmuş.
dinler tarihi ilgi alanınız ise hristiyanlığın ilk yılları ve kurucularının öyküsünü izlemek ilginç olabilir.
filmin sade anlatımı, iyi oyunculukları, müzikleri ise dikkate değer.

  • chocolatechipcooki / Ekşi Sözlük

filmi izledim.senaryo gayet iyi hakeza müzikler de öyle.ayrıca james faulkner’ın oyunculuğu çok çok iyi.filmin konusunu beğendiyseniz izlemeye değer.

  • kulaklara fisildayan adam / Ekşi Sözlük

abd’de mart 2018’de vizyona girecek ve elçi pavlus’un hayatını anlatacak film. filmin yapımcıları tek kaynak olarak incil’i kullandıklarını belirtmişler.

pavlus’u james faulkner, luka’yı jim caviezel canlandıracak. umuyorum ülkemizde de gösterime girer ve bir çok kayıp ruha ışık ve umut olur.

  • island er besti stadurinn til ad lifa / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle