Trash (Umut Kırıntıları) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Trash (Umut Kırıntıları) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Trash (Umut Kırıntıları) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, casti yorumları, incelemesi, Netflix, kaç yapımı, hangi ülke filmi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Trash (Umut Kırıntıları) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Trash (Umut Kırıntıları) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, casti yorumları, incelemesi, Netflix, kaç yapımı, hangi ülke filmi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

9 Ekim 2014′te vizyona giren Birleşik Krallık ve Brezilya ortak yapımı olan macera, suç dram türündeki filmdir. Toplam 1 saat 54 dakikadan oluşan filmin yönetmenliğini Oscarlı Stephen Daldry üstlenirken, senaryosunu Richard Curtis kaleme aldı. Film, Andy Mulligan‘ın aynı adlı eserinden beyazperdeye uyarlandı. İngilizce ve Portekizce olan film, gişede Box office verilerine göre 5,36 milyon dolar gelir elde etti. Film, değeri bilinmeyen filmler listelerinde de sıkça yer almaktadır.

Filmin oyuncu kadrosunda Rooney Mara, Martin Sheen, Wagner Moura, Selton Mello, Stepan Nercessian ve Rickson Tevez gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 20 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,2‘lik puana sahip oldu. Film Ocak 2021 itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Trash (Umut Kırıntıları) konusu

Filmin konusu, Rio’nun varoşlarında çöp toplayarak hayatta kalmaya çalışan Raphael ve 2 arkadaşı, bir gün çöpte bir cüzdan bulurlar. Ancak bu cüzdanı yerel polisin geri alabilmek için çok büyük bir ödül vermesi nedeniyle, cüzdanın sandıklarından çok daha değerli olduğunu anlarlar. Rio’nun kenar mahallerinde yaşayan ve hayatlarını çöp toplayarak geçiren 3 çocuk bir gün çöplüğe fırlatılmış bir cüzdan bulur. Başta sevinen çocuklar cüzdanın içindekilerden dolayı başlarına geleceklerden habersizdirler. Devriye polisi, çocukların elindeki cüzdana karşılık cazip bir ödül teklif edince Rafael ve Gardo, paradan daha önelmli bir şeyle karşılaştıklarını anlarlar…

Trash (Umut Kırıntıları) oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Rooney Mara, Martin Sheen, Wagner Moura, Selton Mello, Stepan Nercessian ve Rickson Tevez gibi isimler yer alıyor.

Rooney Mara – Sister Olivia[6]
Martin Sheen – Father Juilliard[6]
Wagner Moura – José Angelo[6]
Selton Mello – Federico Gonz[6]
Stepan Nercessian – Santos
Rickson Tevez – Raphael
Eduardo Luis – Gardo
Gabriel Weinstein – Rat (Jun-Jun)
Pedro Pauleey – The Cleaner
Nelson Xavier – Jefferson
Leandro Firmino

Film yorumları

2014 yapimi, gayet underrated, filmdir.

80ler goonies tadinda, ama onun holivud cigliginden arinmis olan, siyaset ve yolsuzluga karsi, favelalardan, * cikan 3 veledin, basindan gecenleri anlatir. 3-5 kolpasi olsa da zerre rahatsiz etmeyen cok temiz bir is cikartmislar. veletler ve fakirlik ustunden yapilan ajitasyonun dahi, pek ayarinda ve dozunda oldugu, nefaset bir film olmus.

bakmayin 7 kusur oy aldigina, bu film en az 8 lik filmdir imdb notuyla. gizli bir hazinedir. izleyin izlettirin.

  • amabisiydiycem / Ekşi Sözlük

slumdog millionaire ile city of god karması olarak nitelendirilen, 2014 yapımı film.

slumdog millonaire’yi abartılmış balon, city of god’u ise başyapıt olarak gördüğümden olsa gerek film benim için arada bir yerde gitti geldi. başroldeki 3 favela’lı veledi ve yolsuzluk-rüşvetin ifşası temasının işlenişini beğendim. kilise hikayesi ise beyaz tenli ortalama seyirciye feel good pası gibiydi. martin sheen’in rahibi neyse de, rooney mara’nın öğretmen rolü filmde sakil ve ruhsuz duruyordu. haksızlığa isyan eden beyazlar olarak iki gözüküp çıktılar, zaten. raphael ile polisin sahneleri oldukça etkileyiciydi ama ara ara bir film numarası olarak kullanılan gıygıy müzikli duygusallık beni rahatsız etti.

potansiyelini tam kullanamamakla beraber sınıfı geçen, izlenesi bir film olmuş. wagner moura’ya sevgiler…6.5/10

  • ben size demistim / Ekşi Sözlük

kirli politikanın eninde sonunda cezalandırıldığını üç yoksul çocuğun gözünden anlatan andy mulliganın çöplük romanından uyarlama güzel mi güzel bir film.

domino taşı gibi düşen yolsuzluk abidesi siyasetçiler, rüşvetçi polisler ve onlara doğrularıyla direnen avukat ve avukattan kalma mektup ile bütün her şeyi darmaduman eden raphael ve ona arka çıkan arkadaşları.

arka planda kalmış bir film çöplük underrated filmlerin haslarındandır.

  • korbay kusss / Ekşi Sözlük

trash ve city of god arasında elbette benzerlikler var ancak tür olarak birbirlerinden ayrılırlar.
tanrı kent’te çeteler, çöplük’te kokuşmuşluklara başkaldıranlar.

  • deplasmanda alınan uc puan / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.