Perry Mason Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Perry Mason dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç bölüm, kaç sezon, Kore dizileri, programları, yorumları, inceleme, Pery Mason kim, uyarlama mı, Türk yönetmenli HBO dizileri, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

29.06.2020
Perry Mason Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Perry Mason dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç bölüm, kaç sezon, Kore dizileri, programları, yorumları, inceleme, Pery Mason kim, uyarlama mı, Türk yönetmenli HBO dizileri, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, Amerikan özel kanallarından biri olan HBO tarafından yaratılan ve 21 Haziran 2020’de ilk bölümü ile yayınlanan yeni ABD dizisidir. 1950’li yıllarda daha önce çekilen ve uzun soluklu bir biçimde Amerikalıların seyir zevki haline gelen dizi, 21. yüzyılda HBO ile yeniden tasarlandı. 1957’den 1966’ya kadar süren dizi 271 bölüm ile fenomen haline gelmişti.HBO ise böyle bir yapımı yıllar sonra yeniden canlandırdı. Dizi, Erle Stanley Gardner aynı adlı romanlarından uyarlandı. Emmy ödüllü aktör Matthew Rhys’ın başrolünde yer aldığı dizide Tatiana Maslany ve John Lithgow yer alıyor. Yapımcılığını Robert Downey’in eşi Susan Downey’in yaptığı dizinin yönetmenlik koltuğunda ise The Wire, The Sopranos, The Pacific ve Game of Thrones gibi birçok HBO dizisinde de yer alan Tim Van Patten ve Mustang ile Oscar’a aday olan Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven üstleniyor. Dizi ilk 2 bölümü ile İMDb’de 7,1’lik puana sahip oldu.

Perry Mason konusu

Yazar Erle Stanley Gardner’ın Perry Mason adlı çok satan romanından uyarlanıyor. Hikayesi 1932 yılının Los Angeles’ında, Büyük Buhran’ın hemen sonrasında geçen dizi, evliliği yeni bitmiş ve savaş zamanından kalma psikolojik hasarların etkisini atlatamamış ünlü savunma avukatı Perry Mason’a ve Mason’ın bir soruşturmanın gizemini çözmeye çalışmasına odaklanıyor. Gardner’in romanlarından gelen karakterlere dayanan kökenine ve hikayesine odaklanacak. Düşük ücretli bir özel müfettiş olarak hayatını yaşamaya çalışan Mason, Fransa’daki savaş zamanı deneyimleri ve kırık bir evliliğin etkilerinden muzdarip bir ruh halindedir. Ülkenin geri kalanı büyük ekonomik buhrandan kurtulurken Los Angeles kaosa sürüklenir. Bir kaçırılma olayının üzerine giden Mason, suçun gerçekliğini ortaya çıkarmaya çalışırken, aslında bir şehrin tüm gerçeklerinin açığa çıkarmasına neden olur.

Perry Mason oyuncuları ve karakterleri

Matthew Rhys – Perry Mason
Juliet Rylance – Della Street
Tatiana Maslany – Sister Alice
Rachel Boulware – Reporter
Jedediah Jenk – Church Choir
Nick La Croix – Acolyte
Austin Sloan – Cop
Bruno Trova – Reporter
Drew Walton – Reporter
Heather Shields – Stenographer
Chris Chalk- Paul Drake
John Lithgow- Elias Birchard ‘E.B.’ Jonathan
Nate Corddry- Matthew Dodson
Denys Toliarenko – Reporter crazy Fred
Robert Patrick – Herman Baggerly

Dizi yorumları

ilk bölümü izledim, gayet güzel. çekim, oyunculuk iyi. merak uyandırdı.

  • kapacake – Ekşi Sözlük

hbo cast işini cidden güzel beceriyor ki bu dizi için en bariz örneği perry mason rolünde izlediğimiz matthew rhys. 74 milyon dolarlık bir bütçe ile çekiyorlarmış bu diziyi ve cidden yaratılan ortam kusursuz. ilerleyen bölümler müzikal olarak da desteklenir ve 1932 yılının los angeles ortamına daha yakından tanık olur isek unutulmayacak diziler arasında kendisine yer bulması şüphesiz.

  • serbestdolasimagirisbeyannamesi – ekşi sözlük

Dizi fragmanı

Perry Mason yeni bölümler ne zaman?

Dizi, ilk olarak 21. Haziran’da ilk bölümü ile yayınlandı. 28 Haziran’da da 2.bölümü yayınlandı. Her hafta 1 bölüm olarak yayınlanacak olan dizinin yayın takvimi ise şöyle:

3.bölüm: 5 Temmuz 2020
4.bölüm: 12 Temmuz 2020
5.bölüm: 19 Temmuz 2020
6.bölüm: 26 Temmuz 2020
7.bölüm: 2 Ağustos 2020
8.bölüm: 9 Ağustos 2020

YORUMLAR

canlı tv izle