Rita Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman? - Yorum Güncel

Rita Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

Rita dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, kaç sezon, kaç bölüm, 5.sezon ne zaman yayınlanacak, 6.sezon olacak mı? Netflix gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

05.08.2020
Rita Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

Rita dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, kaç sezon, kaç bölüm, 5.sezon ne zaman yayınlanacak, 6.sezon olacak mı? Netflix gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 9 Şubat 2012’de yayınlanmaya başlayan Danimarka yapımı Komedi dizisidir. Danimarka’da TV 2 Adlı kanal tarafından yayınlanan dizi, uluslararası alanda netflix tarafından yayınlanmaktadır. Toplam 40 bölüm 4 sezondan oluşan dizi, 2012 yılındaki ilk sezonunun ardından 2013’te 2.sezon, 2015’te 3.sezon, 2017’de 4.sezonu ile ekranlara geldi. Dizinin 5.sezonu 2020 yılında yayınlanacak. Dizinin kadrosunda Mille Dinesen, Lise Baastrup, Nikolaj Groth, Ellen Hillingsø ve Carsten Bjørnlund gibi isimler yer alıyor. Dizi, Christian Torpe tarafından tasarlandı, senaryosu ise Christian Torpe’ün yanı sıra geniş bir senaryo ekibi tarafından kaleme alınıyor. Yaklaşık 8 yıldır devam eden dizi, 5 bin kişi tarafından oylandı ve 8,1’lik puana sahip oldu. Dizinin ayrıca Anna Gunn’ın başrolünde oynadığı Amerikan versiyonu çekildi ancak başarılı olamadı. Her bölümü 40 dakika olan dizinin tüm sezonları Türkiye’de Netflix tarafından izlenebiliyor.

Rita Dizi Konusu

Dizi, Danimarka yapımı komedi-drama türü dizi; bağımsız, açık sözlü ve öğrencileri tarafından çok sevilen ama yetişkinlerle o kadar iyi geçinemeyen öğretmen Rita’yı anlatıyor. Öğretmen olan Rita, üç çocuğunu tek başına yetiştirmeye çalışan genç bir kadındır. Bekar bir anne olarak çocuklarını yetiştirirken birçok sorunla karşılaşan Rita’nın özel hayatında da işler pek yolunda gitmez. Kişisel hayatı söz konusu olduğunda kendi öğretmenine ihtiyaç duyan Rita’yı çoğu erkek başlarda oldukça yorucu bulur. Rita, hem profesyonel hayatını hem de özel yaşamını yoluna sokabilecek midir? Ricco’nun üvey babası Rita’nın lise aşkı çıkar. Bu arada Rita’nın 14 yaşındaki bir ukalaya karşı okulda verdiği mücadele ters gider. Yeni bir öğrencinin sosyal hayatı, ebeveynlerinin tüm okulda şekerin yasaklanmasını talep etmesiyle zorlaşır. Rita’nın görüşmediği annesi, yeniden iletişime geçmek ister. Yalnız kalan Rita, Rosa’yla takılmaya başlar. Ama Rosa, babasının ilişki yaşadığı kişinin Rita olduğunu fark edince ortalık karışır.

Rita Dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Mille Dinesen, Lise Baastrup, Nikolaj Groth, Ellen Hillingsø ve Carsten Bjørnlund gibi isimler yer alıyor.

Lise Baastrup – Hjørdis
Mille Dinesen – Rita Madsen
Nikolaj Groth – Jeppe Madsen
Ellen Hillingsø – Helle
Carsten Bjørnlund – Rasmus
Kristoffer Fabricius – Uffe
Alexandre Willaume – Jonas Poulsen
Morten Vang – Ricco Madsen
Ole Dupont – Lærer
Sara Hjort Ditlevsen – Molly Madsen
Ferdinand Gomez Glad Bak – David
Lykke Sand – Bitten Dyrehave
Carsten Norgaard – Tom Dyrehave
Søren Bang Jensen – Niels

Rita dizi 5.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizi, 3 yıl aranın ardından 5.sezonu ile 15 Ağustos 2020’de geri dönüyor. 8 bölümden oluşacak olan dizi, Netflix tarafından yayınlanıyor. Dizinin 6.sezonu ile devam edip etmeyeceği ise henüz belirsiz.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

  1. Kubra dedi ki:

    6. Sezonda gelir mi acaba?