Romulus Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Romulus dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Sky dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

17.01.2021
Romulus Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Romulus dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Sky dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

İtalyan Matteo Rovere tarafından tasarlanan ve yönetilen “Romulus”, ITV Stüdyolarının bir parçası olan Sky and Cattleya ve Rovere’nin Groenlandia shingle tarafından üretilen bir Sky Italy orijinalidir. Rovere’nin yanı sıra, 10 bölümlük şovun diğer yönetmenleri arasında Michele Alhaique ve Enrico Maria Artale yer alıyor. Dram ve Tarih türünde yer alan yapım, 6 Kasım 2020’de Sky İtalya’da yayınlanmaya başladı Toplam 10 bölümden oluşan dizi, 4 Arlık 2020’de yayınlanan bölümü ile ilk sezonunu tamamladı. İtalya yapımı olan dizi, Flippo Gravino, Guido Iuculano ve Matteo Rovere tarafından kaleme alındı. Dizinin oyuncu kadrosunda Andrea Arcangeli, Demetra Avincola, Francesco Di Napoli, Marianna Fontana, Emilio De Marchi ve Simon Rizzoni gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 6,4‘lük puana sahip oldu.

Romulus Dizi konusu

Dizinin konusu, Romulus, tarih, efsane ve devrimle dolu Roma’nın kuruluşunun destansı öyküsünü anlatacak. Dizi, insanın kaderinin doğanın ve tanrıların acımasız gücü tarafından belirlendiği ilkel ve acımasız bir dünyada, MÖ 8. yy’da geçiyor. Lega Latina kabilelerinin Alba kralı önderliğinde yıllarca yaşadığı, ancak kuraklık ve kıtlığın barışı ve şehirlerin yaşamını tehdit ettiği dünyada geçecek. Roma’nın kurucuları Romulus ve ikiz kardeşi Remus‘un hikayesi, ölüm, yalnızlık ve şiddet ile işaretlenmiş 2’si erkek, 1’i kadın üç kişinin, Alba Prensi Iemos, yetim ve köle Wiros ve Vesta Rahibesi Ilia’nın gözünden anlatılacak. Dizi, bir devrimin ve kadınların ve erkeklerin kendi kaderlerini belirlemeye nasıl başladığının hikayesini anlatacak.

Romulus dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Andrea Arcangeli, Demetra Avincola, Francesco Di Napoli, Marianna Fontana, Emilio De Marchi ve Simon Rizzoni gibi isimler yer alıyor.

Andrea Arcangeli – Yemos
Demetra Avincola – Deftri
Francesco Di Napoli – Wiros
Marianna Fontana – Ilia
Emilio De Marchi – Ertas
Simon Rizzoni – Quintos
Giuseppe Schillaci – Plator
Alessandro Cremona – Servios
Federico Diust – Keselos
Daniele Felici – Appius
Gabriel Montesi – Cnaeus
Andrea Atzei – Lucius
Giovanni Buselli – Enitos
Carla Cassola – Aruspice Alba
Corrado Invernizzi – Eulinos

Dizi fragmanı

https://youtu.be/zUij2Cid_9c
YORUMLAR

  1. Tolgacan dedi ki:

    İlk başlarda biraz sıkıyor ama dizi bölmler ilerledikce güzelleşiyor benbegendim

canlı tv izle