Sahtekar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Sahtekar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

02.11.2021
Sahtekar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sahtekar (The Good Liar) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

8 Kasım 2019‘da vizyona giren Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı filmdir. Toplam 1 saat 49 dakikadan oluşan film, suç, dram ve gizem türünde yer alıyor.

Filmin yönetmenliğini Bill Condon üstlenirken, senaryosunu Jeffrey Hatcher kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Helen Mirren, Ian McKellen, Russell Tovey, Jim Carter, Mark Lewis Jones ve Laurie Davidson gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 35 bine yakın oy alan film, 6,7‘lik puana sahip oldu.

Kasım 2021 itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Filmin orijinal adı: The Good Liar’dır.

Sahtekar konusu

Filmin konusu, Kurnaz bir dolandırıcı, zamanında Oxford’da ders vermiş dul bir kadının servetine göz diker. Ancak işler planladığı gibi gitmeyecektir.

Kariyer dolandırıcısı Roy Courtnay (Sir Ian McKellen), çevrimiçi ortamda hali vakti yerinde Betty McLeish (Dame Helen Mirren) ile tanıştığında şansına inanamıyor. Betty evini ve hayatını ona açarken, Roy kendini onunla ilgilendiğini ve basit bir dolandırıcılığı hayatının en hain ip cambazına çevirdiğini görünce şaşırır.

Sahtekar oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Helen Mirren, Ian McKellen, Russell Tovey, Jim Carter, Mark Lewis Jones ve Laurie Davidson gibi isimler yer alıyor.

Helen Mirren – Betty McLeish/Lili Schröeder
Ian McKellen – Roy Courtnay/Hans Taub
Russell Tovey – Steven
Jim Carter – Vincent Halloran
Mark Lewis Jones – Bryn
Laurie Davidson – Hans Taub (1948)
Phil Dunster – Roy Courtnay (1948)
Lucian Msamati – Beni
Jóhannes Haukur Jóhannesson – Vlad
Tunji Kasim – Michael

Film yorumları (Spoiler içerebilir)

sürpriz son hastası bir izleyici olarak beğenmediğim film. sakız gibi uzatıldıkça uzatılmış. ian mckellen’ın oyunculuğu dışında aklımda bir şey kalmadı. bu arada yukarıdaki arkadaş sürpriz son olduğunun belirtilmesine üzülmüş ama bana göre, bu film hiçbir bilgi alınmadan izlense bile ters köşesi kolayca yakalanabilir. bir filmin sürpriz sonlu olduğunu bildiğiniz vakit hemen tahmin edilebiliyorsa o film sürpriz sonlu değildir bence. mesela fight club’ı izlerken biri bana “bu film sürpriz sonlu” dese, o sonu tahmin etmem mümkün olmazdı.

  • bi kere ben de oynayabilir miyim / Ekşi Sözlük

bu türü sevenler için bi nebze dram,bi nebze gizemle ihtiyacı karşılayacak bir film. tam hakkıyla 6.5/10

  • hohlamak / Ekşi Sözlük

“ters köşe” yapacağını bilerek izlediğinizde kimin ters köşe yapacağını da kolayca tahmin edebileceğiniz bir film. filme bir kaç farklı hikaye de sığdırmaya çalışmışlar ama olmamış bence. keşke, ters köşeyi “gerçekten” de ters köşe olabilecek kişiler üzerinden yapsalardı. izlenebilir ama çok şey de beklememek gerek.

  • kudaytay / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.