Salvation Dizi İnceleme – Konusu – Oyuncuları- Karakterleri

22.12.2019
Salvation Dizi İnceleme – Konusu – Oyuncuları- Karakterleri

Salvation dizisi Netflix’te 2 sezonunun yayınlanması ile yeniden günde oldu. Peki Salvation dizisi konusu nedir? 3.sezon var mı, oyuncuları, karakterleri, imdb, incelemesi, yorumu hakkında aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Salvation dizisi, uzay ve bilim konuları içeren diziseverler için bir çok açıdan izlenilesi bir dizi. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dizinin konusu itibari ile de kendini içine alan bir yanı olmasının yanı sıra özellikle işlediği konular itibari ile de ‘öyle olsaydı acaba ne olurdu?’ sorusunu da sıkça seyircisine sordurtmayı başarması dizinin artı yönlerinden. O kadar bilim, politika ve teknoloji içerisinde yer lana uzun ve gereksiz aşk sahneleri olmasa sanırım neredeyse başyapıt bile olabilirmiş. Ki zira İMDB’de dizinin hakkı da teslim edilmiş. Dizinin İMDB Puanı 25 bini aşkın kullanıcı tarafından 7.1 olarak belirlenmiş.

Salvation Dizi Konusu

Salvation, teknoloji fenomenlerinin arttığı ve kendini popülerleştirdiği bir dönemde dünyaya yaklaşan asteroid tehlikesi ile verilen mücadeleyi ele alıyor. Bugün günümüzde Elon Musk’ı andıran tavır ve faaliyetleri ile Darius Tanz adındaki fenomen bilim ve teknoloji insanı, Dünya’ya yaklaşan asteroidi ortadan kaldırmak ve Dünya’da yaşamı kurtarmak için giriştiği mücadeleye odaklanıyor. Darius’a yeni fikirler sunan Liam ve bürokrasi konusunda yardımcı olan Grace’in çabaları ile hızlı yol alan Darius, bir anda kendini politika ve bilim arasında ince çizgide dururken bulacaktır. İçeriden gelen hainlikler ve komplolar da savaşmak zorunda kalacaktır. Dünyayı kurtarma hedefine engel sadece bürokrasi değil, Direnn adındaki teknoloji korsanları da büyük sorunlar çıkaracaktır. Darius üstün zekası ve kendisine yardım eden arkadaşları ile mücadeleden vazgeçmeyecektir.

Salvation Oyuncuları ve Karakterleri

Santiago Cabrera – Darius Tanz

Jennider Finnigan – Grace Barrows

Charlie Rowe – Liam Cole

Jacqueline Byers – Jillian Hayes

İan Anthony Dale – Harris Edwards

Erica Luttrell – Claire Rayburn

Shazi Raja – Amanda Neel

Dennis Boutsikaris – Malcolm Croft

Salvation Dizi İncelemesi (yorumu)

Salvation dizisi CBS’de yayınlanan bir dizi olarak 2017’de başlamış ve 2.sezonu ile final yapmış bir dizi. Dizideki bütün sıkıcı sahnelerini TV dizisi olmasına yorabilirsiniz. Ayrıca dizide John Noble gibi Fringe’dan tanıdığımız bir ismi görmek de çok hoş. Santiago Cabrera’nın canlandırdığı Darius Tanz karakteri de seveceğiniz karakterlerden biri olacak muhtemelen. Konunun işleniş biçimi oldukça akıcı. Aslında geçen sezon ekranlara veda eden dizi Netflix’te 2.sezonunun yeniden yayınlanması nedeniyle gündemde. Uzayseverler için izlenilmesi önemle tavsiye edilen 26 bölümden oluşan dizi kesinlikle zaman kaybı değil. Dizinin aslında ortaya koyduğu bi felsefesinin olduğunu da söyleyebiliriz. Belki fazla ABD Bayrağı gördüğünüz için sıkılabilirsiniz zira biz baya bir sıkılmıştık. Tabi reklamın iyisi kötüsü yok bunu da en iyi Amerikalılar biliyor.

Salvation 3.sezon hakkında bilgi

Salvation dizisi, Amerikan kanalı CBS tarafından 2.sezon sonunda iptal edilmesi nedeniyle 3.sezonu çekilmemiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle