Sam Mendes İmzalı Benedict Cumberbatch’li 1917 Filmi | Konusu – Oyuncuları

06.01.2020
Sam Mendes İmzalı Benedict Cumberbatch’li 1917 Filmi | Konusu – Oyuncuları

1917 filmi konusu ne soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. 1917 filmi konusu, oyuncuları, film izle, ne zaman, vizyon tarihi, Benedict Cumberbatch, Sam Mendes, imdb, fragman, ekşi, dünya savaşı, Türkçe dublaj gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

1917 Filmi Hakkında

I. Dünya Savaşı’nı konu alacak olan 1917 filmi, tek plan tek sekans olarak çekildi. Filmin yönetmenliğini 1999 yapımı Amerikan Beauty, Road to Perdition ve Rovolutionary Road gibi birçok filmi ile adından söz ettiren Sam Mendes üstleniyor. I. dünya Savaşı’nı anlatacak olan film bu yıl çekilen en heyecan verici filmler arasında yer alıyor.

Dram, Tarihi ve Savaş filmi olan 1917 filminde izleyicilerin dönemin savaş ruhunu ve askerlerin gözünden savaş sahnelerini yansıtacak. Tek plan sekanslı olarak çekilen filmde olaylar gerçek zamanlı olarak ilerleyecek. Filmde Sam Mendes’e dönemin en iyi görüntü yönetmenlerinden Roger Deakins eşlik edecek. İkili daha önce bir James Bond hikayesi olan Skyfall filminde de birlikte çalışmıştı.

Oscar yarışında adını yazdırmayı düşünen 1917 filminin yapımcılığını Steven Spielberg’in sahibi olduğu Amblin Entartaintment üstleniyor. Filmin senaryosu ise Sam Mendes ve Krysty Wilson-Cairns birlikte kaleme aldı. Filmin kurgusu ise Christopher Nolan filmlerinin kurgucusu olarak tanınan Lee Smith yapıyor.

1917 Film Konusu

1917 filmi, I. Dünya Savaşı döneminde yaşananları konu ediyor. I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Schofield(George Mackay) ve Blake( Dean-Charles Chapman ), gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake’in kardeşi de onların arasındadır. Bu durumda Blake’i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele beklemektedir.

Oyuncuları

Oldukça sağlam bir kamera arkası ekibe sahip olan 1917 filminde oyuncu kadrosu da bir o kadar sağlam. Hikayenin merkezinde yer alan iki İngiliz askeri canlandıracak olan isimlerden biri George Mackay ve diğeri de Game of Thrones evreninden Tommen Baratheon olarak tanıdığımız Dean-Charles Chapman. Kadroda bu iki isime eşlik edenler isimler ise Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Mark Strong, Andrew Scott ve Richard Madden.

1917 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Oscar yarışında yer alacağı düşünülen kamera arkası ve oyuncuları ile adından sıkça söz ettiren 1917 film Türkiye’de 10 Ocak 2020’de vizyona girecek. Film Amerika’da 25 Aralık’ta yani ödül sezonun en sıcak dönemlerinde vizyona girmişti.

Fragmanı

Benedict Cumberbatch Kimdir?

1917 Filminin Yükselen Yıldızı George Mackay Kimdir?

Dark Waters |Karanlık Sular Filmi (2019)|Konusu – Oyuncuları – Fragman

Kristen Stewart’lı Derin Sular | Underwater Filmi (Konusu – Oyuncuları – Fragman)

YORUMLAR

canlı tv izle