Şeytanın Düşmanı Film (2023) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi -

Şeytanın Düşmanı Film (2023) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

05.05.2023
Şeytanın Düşmanı Film (2023) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Şeytanın Düşmanı (The Pope’s Exorcist) filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman vizyona girecek, ne zaman çıkacak, imdb, 2023, fragman, başrolü, yönetmeni, nerede çekildi, bütçe, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Vatikan’ın baş şeytan kovucusu Peder Gabriel Amorth’un gerçek hayatından esinlenilen 2023 yapımı sinema filmidir. Filmin yönetmenliğini “Overlord Operasyonu” filmiyle ünlenen Julius Avery üstleniyor. Senaryosu Evan Spiliotopoulos ve Michael Petroni tarafından kaleme alınan filmde, Amorth’un küçük bir çocuğa musallat olan şeytanı çıkartırken Vatikan’ın gizli tutmaya çalıştığı komplosunu ortaya çıkarması konu alınıyor. Filmin başrolünde Hollywood yıldızı Russell Crowe’un yanı sıra Daniel Zovatto, Alex Essoe ve Franco Nero yer alıyor.

Korku ve gerilim temalı film toplam 1 saat 43 dakikadan oluşuyor. Doğaüstü olaylara ilgi duyanların heyecanla beklediği film 5 Mayıs 2023’de vizyona girecek.

Şeytanın Düşmanı Filmi Konusu

Filmin konusu: Vatikan’da baş şeytan kovucu olarak görev yapan rahip Gabriele Amorth’un hayatını anlatıyor. Gabriel Amorth, hayatı boyunca yüz binden fazla şeytan çıkaran ve Vatikan’ın baş şeytan kovucusu olarak görev yapan bir rahiptir. Yeni çıkan bir vaka Amorth’u bir varlık tarafından ele geçirildiği ortaya çıkan bir çocuğun başına götürür. Amorth’un düşüncesine göre iblis istilasının arkasında şüphelendiği şeylerden daha fazlası vardır. Çocuğa musallat olan iblisi çıkarmaya çalışan rahip, bu sırada yıllardır Vatikan’ın gizli tutmaya çalıştığı bir komployu ortaya çıkarır.

Şeytanın Düşmanı Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda rahip Amorth rolünde Russell Crowe yer alıyor. Ayrıca Lady Bird’den Daniel Zovatto, The Midnight Club’dan Alex Essoe, Django Unchained’den Franco Nero ve iblisin seslendirmesi için The Northman’den Ralph Ineson gibi isimlerde filmde rol alıyor.

Karakterleri

Russell Crowe – Father Gabriel Amorth
Daniel Zovatto -Father Esquibel
Alex Essoe – Julia
Franco Nero -The Pope
Peter DeSouza-Feighoney – Henry
Laurel Marsden – Amy
Cornell John – Bishop Lumumba

Ryan O’Grady – Cardinal Sullivan
Bianca Bardoe – Rosaria
Santi Bayón – Roberto Vasquez IV (Henry’s Dad)
Alessandro Gruttadauria – Father Gianni
River Hawkins – Enzo / Halphas
Jordi Collet – Carlos
Carrie Munro – Adella

Edward Harper-Jones – Young Amorth
Matthew Sim – Cardinal Abato
Victor Solé – Spanish Doctor
Tom Bonington – Vatican Doctor
Ed White – Nazi Soldier
Laila Barwick – Daughter
Gennaro Diana – Italian Priest
Pablo Raybould – Bishop Barbuto

Film Fragmanı

Şeytanın Düşmanı Film Yorumları

ispanyol yönetmen angel gomez hernandez’in yöneteceği korku filmi projesi. yapım vatikan’ın en ünlü “baş egzisistlerinden ” father gabriele amorth’un tanık olduğu olaylara odaklanacak.

karinca beli

russell crow’u severim ama ister istemez 2. bir mel gibson’mı oluyor demeden edemiyorum şu filmi her gördüğümde. evvela nuh, sonra papaz yarın öbür gün evinin arkasında kilise yaptırırsa tam olur..

deli kassap

beklentilerimi aşan, russell crowe’ün döktürdüğü son derece eğlenceli film. ikincisi çekilir umarım

dakikada 100 dil darbesi

Vizyondaki filmleri bizimle takip edin:

Oregon Film Konusu | Oyuncuları | 2023

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR