Sherlock Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon olacak mı?

Sherlock dizi, konusu, oyuncuları, kaç sezon, kaç bölüm, 5.sezon ne zaman karakterleri, IMDb puanı, ne zaman bitti, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, ekşi gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

10.11.2020
Sherlock Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon olacak mı?

Sherlock dizi, konusu, oyuncuları, kaç sezon, kaç bölüm, 5.sezon ne zaman karakterleri, IMDb puanı, ne zaman bitti, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, ekşi gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

25 Temmuz 2010’da İngiliz televizyon kanalı olan BBC One‘da yayınlanmaya başlayan dizidir. Sherlock Holmes efsanesinin modern dünyaya uyarlanmış hali olan dizi, yayınlandığı dönemden günümüze oldukça büyük bir beğeni topladı. Oyuncu kalitesi, konu akışı bakımından da ön plana çıkan dizi, yaptığı az bölümlü sezonlarla seyircinin damağında hoş bir tat bıraktı. Toplam 4 sezon ve 12 bölümden oluşan dizinin 3 adet de özel bölümü bulunmaktadır. Toplam 16 bölümlük bir seri olan dizi, yayıncısı BBC one tarafından 5.sezon onayı almayı başarmıştı. Ancak dizinin başrolünde yer alan Benedict Cumberbatch yoğunluğu ve dizi yapmama talebi nedeniyle çekimleri yapılamadı ve 2017’den bu yana çekilmemektedir. Dizinin akıbeti oyuncuların olmayacak açıklamalarının dışında bir kesinlik taşımıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Louise Brealey ve Mark Gatiss gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 722 bin kişi tarafından oylandı ve 9,1‘lik mükemmel bir puana sahip oldu. Mark Gatiss ve Steven Moffat tarafından tasarlanan dizi, Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn gibi yönetmenler tarafından çekildi. Dizinin senaryosunu ise Sir Arthur Conan Doyle‘un kitap serisinden esinlenerek Mark Gatiss, Steven Moffat ve Stephen Thompson kaleme aldı.

Sherlock Dizi konusu

Dizinin konusu, Conan Doyle karakterlerinin bu modernize edilmiş versiyonunda, dedektif planlarını kullanan Sherlock Holmes, 21. yüzyılın başlarında Londra’da yaşıyor. Sherlock Holmes’ün kredi kartları, cep telefonu ve laptopu olmakla birlikte, otomobil ve metroyu kullanmaktadır. Dr. John Watson ise alışılagelmişin dışında kâğıt ve kalem kullanarak hatıra yazmamakta, düzenli olarak blog sitesine yazılar göndermektedir. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street..

Sherlock Dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Louise Brealey ve Mark Gatiss gibi isimler yer alıyor.

Benedict Cumberbatch – Sherlock Holmes
Martin Freeman – Dr. John Watson
Una Stubbs – Mrs. Hudson
Rupert Graves – DI Lestrade
Louise Brealey – Molly Hooper
Mark Gatiss – Mycroft Holmes
Andrew Scott -Jim Moriarty
Amanda Abbington – Mary Watson
Jonathan Aris – Anderson
Vinette Robinson – Sgt Sally Donovan
Tanya Moodie – Ella
Lindsay Duncan – Lady Smallwood

Sherlock 5.sezon olacak mı?

Dizi yayıncı tarafından 5.sezon onayını aldı ancak, dizi oyuncularının isteksizliği nedeniyle askıya alındı ve yeni sezon çekilmesi beklenmiyor.

Sherlock Dizi yorumları

ikinci sezonu ile şahsımı fena halde heyecanlandırmış dizidir.
her bölümü dizi değil de resmen film gibi olan 1. sezondan sonra sonunda ekrandadır yeniden.
bu sezon galiba çok daha oturmuş bir sherlock ve watson hatta ilişkisi görece’z.

-kamerss / Ekşi Sözlük

her bir bölümü film tadında ayrı ayrı defalarca izlenesi, senaryosu olayı aşmış, oyunculukları inanılmaz başarılı, henüz ikinci sezonunda olup her bir sezon hepi topu üç bölüm göstermesine rağmen kült haline gelmiş ingiliz dizisi. bu kadar başarılı yapım az bulunur, hele ki sherlock holmes gibi yansıtılmasının zor olması beklenen bir karakterin hem günümüze hem kitaptan ekrana bu kadar başarıyla aktarılması, polisiye dizileri/filmleri zerre sevmeyen bendenizi kendine müptela etmiştir. izleyiniz, izletiniz.

-deli kusun sarkisi / Ekşi Sözlük

bu dizideki sherlock gerçek olsa işi gücü bırakır müridi olurum, peşinde koştururum. yok çok zeki olduğu için değil. 40 küsür yaşında adam 15 metre ötesindeki kadının paçasının üzerindeki köpek tüylerine makro girebiliyor. böylesi mucize bir çift göz tesadüf eseri kendiliğinden vayoming?

-coolblue / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle