Six Feet Under Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Six Feet Under dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, yorum, fragmanı, izle, Blu tv dizileri, HBO Dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Six Feet Under Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Six Feet Under dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, yorum, fragmanı, izle, Blu tv dizileri, HBO Dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

3 Haziran 2001‘de Amerikan özel televizyon ağı HBO tarafından yayınlanan dizidir. Toplam 5 sezon, 63 bölümden oluşan dizi, yayınlandığı sürede elde ettiği başarı ile fenomen diziler arasına girmeyi başardı. Dizi 21 Ağustos 2005’te yayınlanan final bölümü ile ekranlara veda etti. 2004 Altın Küre’de iki ayrı dalda aday gösterilip Frances Conroy ile Televizyon dizilerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Aynı yıl Screen Actors Guild Awards‘da (Conroy ve tüm casting ekibi ile) iki ödül almıştır. 32 kez Emmy adaylığı alıp 7’sini, 8 Golden Globe adaylığından 3’ünü kazanmıştır. Dizinin yayınlanan final bölümü en unutulmaz dizi finalleri arasında yer aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez ve Mathew St. Patrick gibi isimler yer alıyor. Dizi, Alan Ball, Scott Buck, Rick Cleveland, Jill Soloway ve Craig Wright gibi isimler tarafından tasarlandı. Yapım IMDb‘de 119 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,7‘lik puana sahip oldu. Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, blutv tarafından yayınlanıyor.

Six Feet Under Konusu

Dizi konusu, Cenaze evi işleten bir ailenin, babalarının ölümüyle birlikte değişen hayatlarının, tüm aile fertlerinin birbirlerini yeniden tanıyışlarının, hayata atılan farklı bakışların, yüzeysel ilişkilerin yavaş yavaş derinleştiği bir kara mizah hikayesi.. Fisher ailesi bir cenaze evi işletiyor ve dizinin her bölümünde, normalde diziyle alakası olmayan bir karakterin ölümünü görüyoruz. Bu ölümler trajikomik bir şekilde anlatılıyor ve ölümün her an başımıza gelebilecek bir şey olduğunu vurguluyor. Ailenin babası Nathaniel Fisher’ın ölümünden sonra ise aile dört bir yana dağılıyor. Babasını kaybettikten sonra hayatını değiştirmeye karar veren Nate, ailesinin evine geri dönüyor. Dönmesiyle beraber de eski hayatına uyum sağlamanın onun için ne kadar zor olduğunu anlıyor. Kardeşi David’le beraber cenaze evinin hisseleri ile ne yapılacağına karar vermeleri gerekiyor.

Six Feet Under Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez ve Mathew St. Patrick gibi isimler yer alıyor.

Peter Krause – Nate Fisher
Michael C. Hall – David Fisher
Frances Conroy – Ruth Fisher
Lauren Ambrose – Claire Fisher
Freddy Rodríguez – Federico ‘Rico’ Diaz
Mathew St. Patrick – Keith Charles
Rachel Griffiths – Brenda Chenowith
Justina Machado- Vanessa Diaz
Jeremy Sisto – Billy Chenowith
Brenna Tosh – Maya Fisher
Bronwyn Tosh – Maya Fisher
James Cromwell – George Sibley

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.