Split (Parçalanmış) Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Split (Parçalanmış) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Split (Parçalanmış) Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Split (Parçalanmış) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

20 Ocak 2017‘de vizyona giren Amerika Birleşik Devletleri yapımı gerilim ve korku türünde filmdir. Toplam 1 saat 57 dakikalık süreye sahip film, 9 milyon dolarlık bütçe ile çekildi. Yapım Box office verilerine göre 278,5 milyon dolarlık müthiş gelir elde etmeyi başardı. Filmin yönetmenliğini M. Night Shyamalan üstlenirken, senaryosunu da M. Night Shyamalan kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda X-Men serisinin genç Charles Xavier’ı James McAvoy, The Queens Gambit dizisinin yıldızı parlayan Anya Taylor-Joy ve Betty Buckley gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 421 bini aşkın oy aldı ve 7,3‘lük puana sahip oldu. Film Ocak 2021’de Netflix Türkiye kütüphanesinde yer aldı.

Split (Parçalanmış) konusu

Filmin konusu, Çoklu Kişilik Bozukluğu’ndan mustarip genç adam Kevin’ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olan bir karakterdir. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder. Farklı alter egoları aracılığıyla kızlarla farklı ilişkiler kuran adam kızların varlığı ile yavaş yavaş dağılmaya başlar. Farklı alter egolarının çarpışması ile iyice kafası karışmaya başlayan Kevin tehlikeli bir hal alır. Kızlar kurtulmanın yolunu ararken hem Kevin’ın tehlikeli alter egolarını tetiklemekten kaçınmaya hem de onun iyi niyetli alter egoları aracılığıyla kaçış yolunu bulmaya çalışırlar.

Split (Parçalanmış) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda, James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Haley Lu Richardson, Jessica Sula ve Izzie Coffey gibi isimler yer alıyor.

James McAvoy – Dennis / Patricia / Hedwig / The Beast / Kevin Wendell Crumb / Barry / Orwell / Jade
Anya Taylor-Joy – Casey Cooke
Betty Buckley – Dr. Karen Fletcher
Haley Lu Richardson – Claire Benoit
Jessica Sula – Marcia
Izzie Coffey – Five-Year-Old Casey (as Izzie Leigh Coffey)
Brad William Henke – Uncle John
Sebastian Arcelus – Casey’s Father
Neal Huff – Mr. Benoit
Ukee Washington – News Anchor
Ann Wood – Game Show Enthusiast
Robert Michael Kelly – Joe
M. Night Shyamalan – Jai / Hooters Lover
Rosemary Howard – Kevin’s Mother

Film yorumları

nihayet birileri shyamalan’ı omzundan tutup sallamış şöyle “sen busun olm. bu filmlerin adamısın. bulaşma büyük bütçeli fantastik filmlere.” demiş. önce the visit, sonra split nihayet yönetmenin özüne döndüğünü gösteren filmler olmuş. iki filme de bayılmadım ama shyamalan’ın the sixth sense’den itibaren o dört filmini çok çok seven benim için bunlar güzel hareketler. mcavoy da muazzamdı tabi.

  • ecs / Ekşi Sözlük

klişelerden sıkılmışken ilaç gibi gelen filmdi, başrol harika, söyleyecek başka birşey bulamıyorum, harikaydı tek kelimeyle. tek kişilik dev kadro resmen.

  • aman laf / Ekşi Sözlük

kızların fazla zeki, doktor teyzenin rol kesemediği, filmin sonunu hayvan gibi şiyittikleri film.
bana filmi sormayın, önermiyorum.
ayrıca son sahneden de hiç etkilenmedim. bokunu çıkarın devam filmlerinin, e mi.

  • hodormoststop / Ekşi Sözlük

mcavoy gerçekten çok iyi oynamış diğer roller eksik olsa da bence finaldeki sürpriz ile devamı gelecek gibi…beast’ı çok iyi canlandırmış,kişilik bozukluğunda karakter geçişlerini olağanüstü yansıtmış mcavoy…filmin ortamı da gayet gerilimvari…m.night zaten iyi bir yönetmen kamera açılarını da gayet merak uyandırıcı kullanmış..izleyin gerim gerim gerilin derim…

  • eskatalogya / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.