Squid Game Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri / Ekşi Sözlük

Squid Game yorum, ekşi, dizi yorumları, konusu, 2.sezon, dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, IMDb puanı, Mydramalist puanı, Netflix dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Squid Game Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri / Ekşi Sözlük

Squid Game yorum, dizi yorum, ekşi, dizi yorumları, konusu, 2.sezon, dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, IMDb puanı, Mydramalist puanı, Netflix dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Kore yapımı dizilerin yükselişi revaçta. Bu dizilerden biri de Netflix’in yeni gözdesi Squid Game dizisi oldu desek yalan olmaz. Son zamanların en çok izlenen ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan yapımı oldu. Peki Eylül 2021 takviminin en çok izleneni olan dizinin sosyal medyada nasıl anıldığına bir bakalım mı? İzleyenlerin adından sıkça söz ettiği Squid Game dizi yorumları için kendini ekşi sözlükte bulanlar, twitterda #SquidGame tagiyle paylaşılanlar… Haydi hiç vakit kaybetmeden Squid Game yorum ve sosyal medya tepkilerine bir bakalım.

Squid Game konusu

Dizinin konusu, Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazipi bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcük riskleri vardır.

Çeşitli nedenlerle hayatta başarısız olan, ancak aniden on milyon ABD doları kazanmak için bir hayatta kalma oyununa katılmak için gizemli bir davet alan insanların hikayesi. Oyun bilinmeyen bir yerde gerçekleşir ve katılımcılar nihai bir kazanan olana kadar kilitlenir. Hikaye, kalamar oyunu gibi Kore’nin 1970’ler ve 1980’lerdeki popüler çocuk oyunlarını, saldırı ve savunmanın toprağa çizilmiş kalamar şeklinde bir tahta kullandığı bir etiket türü olan Korece adının birebir çevirisini içerecek.

Squid Game Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Squid Game Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

https://twitter.com/SIGN0FW4LLS/status/1441858311372959748?s=20

Squid Game Yorum / Ekşi Sözlük

edit: oyunlar bahane, sosyolojik tespitler şahane olmuş. türkçe dublajı da oldukça iyi. tavsiye ederim.

japon abilerimizin 20 sene önce yaptıklarını (bkz: battle royale) tekrar tekrar yapıyor güney koreliler. tabi günümüzdeki sosyal problemler çok daha farklı. alice in borderland’deki tempoyu tuttururlarsa güzel olur.

  • trajedi

yurtdışında karantina günlerim geçmek bilmezken derdime deva olacak gibi gözüken kore yapımı dizi

biraz sıkıcı başlaması sebebiyle kapatmaya hazırlanırken, ilk bölümün ikinci yarısında beni heyecanlandıran sahnelerle karşılaştım, daha ilk bölüm yeni bitti ama ümitlendim açıkçası

şu an tek sezon ve 9 bölüm olarak yayınlandı, bitirdiğimde editlerim, ama şimdilik denemeye değer gibi

edit: an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım, bazı sahneler yavaş aksa da genel olarak oldukça sürükleyici bir dizi. bazı konularda boşluklar mevcut gibi ama olsun o kadarcık da, gayet başarılı

  • waitingfortheperfectperson

ikinci bölümden yazıyorum. ilk bölüm eh işteydi. devamı nasıl gelir bilmem ama ikinci bölümü ile tüm muadillerinden bir tık öteye çıkarmıştır seviyeyi. bu tarz dizileri çerezlik olarak muhakkak izleyen beni çerezlik seviyesi ile başyapıt seviyesi arasında bir noktada bıraktı. bence şans verin izleyin. tamamını izledikten sonra editleyeceğim burayı.

  • drago009

farklı tarz dizi arayanlara ilaç gibi gelmiştir.
koreliler bu işi biliyor.

  • sokratesinsavunmasinibenyazdim

kısaca yorumlarsam, alice in borderland bu dizinin getir götürünü yapar. kesinlikle izleyin.

  • reyizwashere13

korelilerin dünya dizi ve sinema tarihine kazandırdığı yeni bir orjinal dizidir. bu koreliler ne yiyor ne içiyor da böyle orjinal fikirleri buluyor bilmiyorum ama gerçekten bu işte çok iyiler.

  • benbunubiliyomya
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.