Stranger Things Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon

Stranger Things dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yroumları, incelemesi, fragmanı, izle, Netflix dizileri, 4.sezon ne zaman gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Stranger Things Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon

Stranger Things dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yroumları, incelemesi, fragmanı, izle, Netflix dizileri, 4.sezon ne zaman gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 15 Temmuz 2016’da yayınlanmaya başlayan Netflix orjinal dizilerindendir. Duffer Kardeşler tarafından yaratılan dizi, Netflix‘te yayınlanmaya başladığı günden itibaren kısa sürede büyük ilgi gördü ve dijital platformlarda en çok izlenen yapım olmayı başardı. Bilim-Kurgu, Doğaüstü ve Korku türünde yer alan dizi, 2016-2017 ve 2019 yıllarında yayınlanan 3 sezonu ve toplam 25 bölümü bulunuyor. Duffer Kardeşler, 1980’lerde geçen zaman çizelgesini kurdu ve 80’lerin pop kültürü için bir bağlılık yaratarak doğaüstü unsurların yanı sıra, gizem-fantastik-dram karışımı olarak geliştirdi. Bazı temalar ve yönler, Steven Spielberg, John Carpenter ve Stephen King tarafından üretilen eserlerden uyarlanarak oluşturuldu. Dizinin kadrosunda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono ve Matthew Modine gibi isimler yer alıyor. Bölümleri 42-62 dakika arasında değişkenlik gösteren yapım, IMDb‘de 771 bin kişi tarafından oylandı ve 8,8’lik puana sahip oldu.

Stranger Things konusu

Dizinin konusu, Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar. Arkadaşından dönen Will, yolda korkutucu bir şey görür. Devlete ait bir laboratuvarın derinliklerinde korkutucu bir gizem yatmaktadır. Lucas, Mike ve Dustin ormanda rastladıkları bir kızla konuşmaya çalışırlar. Hopper, rahatsız edici bir telefon konuşmasıyla kaygılanan Joyce’u sorguya çeker. Gitgide endişelenen Nancy, Barb’ı arar ve Jonathan’ın neyin peşinde olduğunu öğrenir. Joyce, Will’in kendisiyle konuşmaya çalıştığından emindir. Will’in öldüğünü kabullenmek istemeyen Joyce, oğluyla iletişim kurmak ister. Çocuklar, Onbir’e çeki düzen verir. Nancy ve Jonathan pek olası olmayan bir ittifak kurar. 1980’lerde Indiana eyaletinin Hawkins adındaki kurgusal kasabasında konusu geçen dizinin ilk sezonu, genç bir çocuğun kasabada meydana gelen doğaüstü olayların ortasında kaybolması ve kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuğa yardım eden, psikokinetik güçlere sahip bir kızın ortaya çıkışı üzerine yapılan araştırmaları anlatmaktadır.

Stranger Things oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono ve Matthew Modine gibi isimler yer alıyor.

Winona Ryder – Joyce Byers
David Harbour – Jim Hopper
Finn Wolfhard – Mike Wheeler
Millie Bobby Brown – Eleven
Gaten Matarazzo – Dustin Henderson
Caleb McLaughlin – Lucas Sinclair
Natalia Dyer – Nancy Wheeler
Charlie Heaton – Jonathan Byers
Joe Keery – Steve Harrington
Cara Buono – Karen Wheeler
Noah Schnapp – Will Byers
Sadie Sink – Max Mayfield

Stranger Things 4.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 4.sezonunun 2021 yılının ilk aylarında yayınlanması bekleniyor.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR